جوانمردی اولین مدال طلای کاروان منا را به ارمغان آورد

جوانمردی اولین مدال طلای کاروان منا را به ارمغان آورد

سیب موز: جوانمردی اولین مدال طلای کاروان منا را به ارمغان آورد سیب موز بانوی تیرانداز کشورمان به مقام قهرمانی بازی های پارالمپیک ریو در بخش تفنگ بادی 10 متر دست یافت..

اخبار مرتبط

تیم ملی فوتبال هفت نفره از سد آرژانتین گذشت

پخش مستندی درباره زندگی زنی ایرانی که قهرمان پارالمپیک شد

ویدئو/ سقوط مشعل بازیها در مراسم افتتاحیه پارالمپیک

مراسم افتتاحیه زیبای پارالمپیک ریو 2016

ویدئو/ رژه کاروان ایران در افتتاحیه پارالمپیک ریو 2016

میهمانان کمیته ملی پارالمپیک وارد ریو شدند

تیزر مسابقات پارالمپیک ریو 2016

به گزارش ایسکانیوز، فینال رقابت های تیراندازی تفنگ بادی 10 متر در بخش بانوان ظهر امروز به وقت ریو برگزار شد. در این رقابت ساره جوانمردی و عالیه محمودی از ایران با تیراندازانی از ترکیه (2 نفر)، اوکراین، مقدونیه، آذربایجان و مجارستان رقابت کردند. جوانمردی در خط A و محمودی در خط F حضور داشتند.

به گزارش سیب موز در مرحله اول که برای مشخص شدن اولین نفر حذف شده بود، عالیه محمودی با امتیاز 72.7 در رده آخر قرار گرفت و از کنار رفت. پس از محمودی، «اولیورا ناکوسکا» تیرانداز اهل کشور مقدونیه مرحله دوم با امتیاز 92.8 از صعود باز ماند و از پشت خط تیراندازی کنار آمد. سومین نفر حذف شده «آیسل اوزگان» از ترکیه بود که با امتیاز 110.1 موفق به صعود نشد. چهارمین تیرانداز کنار رفته از رقابت فینال «کریژتینا داوید» از مجارستان بود که 128.8 امتیاز کسب کرد که رکورد پایین تری نسبت به سایر تیراندازان بود. نفر پنجمی که دیگر اجازه تیراندازی پیدا نکرد، «یلنا تارانووا» از آذربایجان بود که امتیاز 148.8 را از خود بر جا گذاشت. با حذف این تیرانداز، مدال جوانمردی مسجل شد و نماینده کشورمان به رقابت خود برای کسب مدال طلا ادامه داد.

در بین سه تیرانداز باقی مانده، «آیساگل پهلیوانلار» از ترکیه با امتیاز 172.3 بدترین رکورد را داشت و به مدال برنز بسنده کرد. در رقابت جوانمردی با «اولگا کووالچوک» از اوکراین، جوانمردی به امتیاز 193.4 امتیاز عملکرد بهتری نسبت به حریف اوکراینی با رکورد 191.2 داشت و موفق شد به مدال طلا برسد. بدین ترتیب جوانمردی اولین طلای کاروان کشورمان در پارالمپیک ریو را به نام خود ثبت کرد. همچنین عالیه محمودی نیز هشتم شد. جوانمردی همچنین رکورد جهان را نیز به نام خود ثبت کرد.

607/602

کد خبر: 676400

0

ستاره جوانمردی

تفنگ بادی

اولین طلای پراالمپیک