آمانو: آژانس آماده حل و فصل بحران هسته ای کره شمالی است

آمانو: آژانس آماده حل و فصل بحران هسته ای کره شمالی است

سیب موز: آمانو: آژانس آماده حل و فصل بحران هسته ای کره شمالی است سیب موز مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای از آمادگی این نهاد برای حل بحران هسته ای کره شمالی از طریق از سرگیری فعالیت های راستی آزمایی مرتبط با برنامه هسته ای «پیونگ یانگ» خبر داد.

اخبار مرتبط

واکنش های مختلف به پنجمین آزمایش هسته ای کره شمالیی

کره شمالی «احتمالا» پنجمین آزمایش هسته ای را انجام داده است

کره شمالی بیانیه شورای امنیت را رد کرد

سفر فرستاده هسته ای کره شمالی به چین

به گزارش ایسکانیوز به نقل از اسپوتنیک، یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) در بیانیه ای آزمایش هسته ای کره شمالی را محکوم کرد.

به گزارش سیب موز وی اعلام کرد: قویاً از کره شمالی می خواهم تا قطعنامه های صادره از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد و آژانس بین المللی انرژی اتمی را به اجرا درآورد.

در ادامه بیانیه صادره توسط یوکیا آمانو تأکید شده است که این نهاد آماده مشارکت در حل و فصل بحران هسته ای کنونی از طریق از سرگیری فعالیت های راستی آزمایی مرتبط با برنامه هسته ای پیونگ یانگ پس از دست یافتن به یک راه حل سیاسی در این زمینه است.

گفتنی است، خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) امروز اعلام کرد: آزمایش صبح امروز به کره شمالی اجازه دستیابی به پتانسیل توان هسته ای را داده و ویژگی های یک کلاهک هسته ای استاندارد که از توان نصب بر موشک های راهبردی بالستیک برخوردار باشد را به این کشور داده است.

303300

کره شمالی

آزمایش هسته ای