قاسمی: یک سویه انگاری موجب وقاحت بیش تر ریاض در کشتار اعراب شده است

قاسمی: یک سویه انگاری موجب وقاحت بیش تر ریاض در کشتار اعراب شده است

سیب موز: قاسمی: یک سویه انگاری موجب وقاحت بیش تر ریاض در کشتار اعراب شده است سیب موز سخنگوی وزارت خارجه ایران به اعراب هشدار داد که حمایت های دانسته و نادانسته می تواند این کشورها را گرفتار سیاست های بی ثبات ساز ریاض کند.

اخبار مرتبط

قاسمی: دل مشغولی های خود را معطوف به معضلات داخلی بحرین کنید

سخنگوی وزارت خارجه حملات تروریستی در عراق و افغانستان را محکوم کرد

محکومیت حملات تروریستی زنجیره ای در دمشق

سخنگوی وزارت امور خارجه : FATF ربطی به برجام ندارد

قاسمی: سرکوب افراط گرایی و تروریسم تنها در سایه اجماع همگانی میسر است

قاسمی: اتهامات عادل الجبیر علیه ایران بی اندازه تکراری و ملال انگیز شده است

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه شورای وزیران اتحادیه عرب اظهار کرد: بار دیگر سخنان یک سویه و نا حد نگرانه که برای خوش باش دیگران به تحریر در آمده است، شگفتی ساز می نماید. توصیه مشفقانه جمهوری اسلامی ایران به آن شورا ، نیک اندیشی، راست گفتاری و گشودن چشمان خود بر واقعیت هاست؛ حمایت یک جانبه گرایانه و تعصب ورزانه و حتی بیداد گرایانه سران و شورای وزیران خارجه از برخی اعضای اتحادیه در سال های اخیر نه تنها هیچ کمکی به حل و فصل مصائب و معضلات، بحران ها و سوءتفاهم های بین کشورهای منطقه و در درون اعضای آن اتحادیه نکرده است که بی شک این یک سویه انگاری موجب بیدادگری های پرشمار و بی سامانی، ناامنی و بی ثباتی تمام منطقه و شوربختانه موجب بی شرمی و وقاحت بیش تر ریاض در کشتار مردم بی گناه برخی از کشورهای عرب منطقه شده است.

به گزارش سیب موز او افزود: اگر این شورا در تمایلش برای کمک به همزیستی مسالمت آمیز میان کشورهای منطقه صادق است و اراده ای جدی برای ایجاد هم گرایی و تقویت حسن هم جواری در منطقه دارد، ضروری است تنها برای یک بار از حمایت های غیرسازنده خود از ریاض دست بردارد و در کوشش و کششی سازنده، قاطعانه از عربستان بخواهد کشتار و سرکوب مردم در سوریه، عراق، یمن و بحرین و حمایت از گروه های ترویستی ساخته و پرداخته خود در منطقه را متوقف کند.

وی هشدار داد: استمرار روند موجود و حمایت های دانسته و نادانسته می تواند در اندک زمانی خود این کشورها را گرفتار سیاست های بی ثبات ساز ریاض کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: انتظارات به حق قربانیان و خانواده های شهدا و مجروحان و آسیب دیدگان حادثه سال گذشته در منا تنها "کشف حقیقت" و پاسخگویی دولت ریاض در قبال این حادثه و ده ها حادثه ای است که همه ساله در جریان مراسم حج ابراهیمی رخ می دهد.

202

کد خبر: 676393

0

بهرام قاسمی

سخنگوی وزارت امور خارجه

بیانیه شورای وزیران اتحادیه عرب