بانک مرکزی فعالیت موسسه آرمان را مجاز اعلام کرد/لزوم تسریع در تعیین تکلیف موسسات و تعاونی

سیب موز خبر 3 روز گذشته در مورد مجاز بودن فعالیت موسسه آرمان بار دیگر خبر ساز شد و مهر تایید و مجاز بودن فعالیت موسسه آرمان (وحدت سابق) در نظام بانکی ثبت شد.

اخبار مرتبط

بانک مرکزی فعالیت موسسه اعتباری آرمان را غیر مجاز اعلام کرد

«موسسه اعتباری آرمان ایرانیان» کاسپین نشد

موافقت بانک مرکزی با ثبت نام موسسه اعتباری " کاسپین "

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم، بانک مرکزی در 8 شهریور نامه ای در مورد فعالیت آرمان مطالبی منتشر کرده بود اما در 16 شهریور بانک مرکزی نامه قبلی را لغو کرد و در نامه ای به بانک ها و موسسات اعتباری اعلام کرد که ارائه خدمات بانکی به تعاونی اعتباری وحدت (که با تابلوهای موسسه اعتباری آرمان فعالیت می کند) مجاز است.

به گزارش سیب موز تعاونی اعتبار وحدت که هم اکنون با تابلوی موسسه اعتباری آرمان مشغول به فعالیت می باشد یکی از بزرگترین تعاونی های اعتباری ایران از لحاظ منابع مالی محسوب می شود.

با نامه بانک مرکزی مشتریان آرمان دیگر نباید نگران محدودیت های اعلامی که برخی از رسانه ها منتشر کرده بودند، باشد.

.با این وجود اشتباه یک رسانه موجب شد که خیلی ها بار دیگر به اشتباه بیفتند و موسسه آرمان را غیرمجاز بدانند در حالی که نامه دوم به صراحت به مجاز بودن فعالیت موسسه آرمان (تعاونی وحدت سابق) اشاره می کند.

در این بین سوالی که به وجود می اید این است که چرا بانک مرکزی در مدت یک هفته دو نامه متناقض منتشر می کند؟ آیا مسوولان بانک مرکزی نمی دانند این اطلاعیه ها می تواند تبعات بدی داشته باشد و موجب تشویش سپرده گذاران شود؟

البته نامه دوم بانک مرکزی بر مجاز بودن فعالیت موسسه آرمان صحه گذاشت و خیال سپرده گذاران آرمان (وحدت سابق) را راحت کرد.

نکته دیگر اینکه شورای پول و اعتبار چرا تکلیف تعاونی ها موسسات اعتباری را روشن نمی کتد؟ مثلا همین تعاونی وحدت که ادغام آن با موسسه اعتباری توسعه در مرحله پایانی است چندین ماه روی میز شورای پول و اعتبار است و با وجود تایید کارشناسان و مسوولان نظارتی هنوز این موضوع در شورا رسیدگی نشده است.

قطعا تسریع در رسیدگی و ساماندهی موسسات و تعاونی ها می تواند از بسیاری از ابهامات و سواستفاده ها جلوگیری کند.

بانک مرکزی فعالیت موسسه آرمان را مجاز اعلام کرد/لزوم تسریع در تعیین تکلیف موسسات

سیب موز: بانک مرکزی فعالیت موسسه آرمان را مجاز اعلام کرد/لزوم تسریع در تعیین تکلیف موسسات و تعاونی

602/401

کد خبر: 676389

0

بانک مرکزی

موسسه آرمان

شورای پول و اعتبار