«کری» و «لاوروف» درباره سوریه به توافق نرسیدند

«کری» و «لاوروف» درباره سوریه به توافق نرسیدند

سیب موز: «کری» و «لاوروف» درباره سوریه به توافق نرسیدند سیب موز دور جدید مذاکرات وزیران امور خارجه آمریکا و روسیه درباره سوریه بدون اینکه نتیجه ای به دنبال داشته باشد، متوقف شد.

اخبار مرتبط

گفتگوهای جداگانه «دی میستورا» با وزرای خارجه آمریکا و روسیه

دیدار جمعه لاوروف و کری؛ کاهش اختلاف یا تصمیم های مهم برای سوریه

حمله شیمیایی در حلب محور گفت وگوی کری و لاوروف

تاکید لاوروف بر ضرورت فعالسازی مبارزه علیه گروههای تروریستی

به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، در حالی که خبرها از آغاز دور جدید مذاکرات وزیران امور خارجه دو کشور آمریکا و روسیه درباره تحولات در سوریه حکایت دارد، برخی مقامات آمریکایی ضمن هشدار درباره عدم امکان تداوم مذاکرات طرفین برای مدت طولانی، از امکان دست یابی به توافقی در این باره نیز خبر می دهند.

به گزارش سیب موز به گزارش مهر، این در حالیست که پایگاه خبری النشره درباره مذاکرات «جان کری» و «سرگئی لاوروف» وزیران امور خارجه آمریکا و روسیه اعلام کرد: مذاکرات جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با سرگئی لاوروف همتای روس اش به نتیجه ای نرسید و طرفین رایزنی های خود را متوقف کردند.

این پایگاه خبری می افزاید: علت توقف مذاکرات طرفین ادامه رایزنی های مقامات وزارت خارجه دو کشور با کارشناسان کشورهای متبوع خود درباره راه حل موضوعات باقیمانده درباره بحران کنونی در سوریه است.

یک مقام ارشد در وزارت خارجه آمریکا در این باره به خبرگزاری رویترز اعلام کرد: چون درباره برخی موضوعات به توافق هایی رسیده ایم؛ نمی توان مذاکرات را متوقف نمود و لذا باید پیرامون مسائل باقیمانده رایزنی کنیم.

این مقام ادامه داد: مسائل باقیمانده بسیار فنی و پیچیده هستند و لذا در این مقطع زمانی نمی توان گفت که رایزنی ها رو به اتمام است. آمریکا اعلام کرده است که صبر این کشور نامحدود نیست و در صورتیکه نتیجه ای از ادامه رایزنی ها به دست نیاید، گفتگوها را ادامه نمی دهد.

303300

کره جنوبی

سرگئی لاوروف

سوریه