خداداد عزیزی: منصوریان دنبال جنگ فنی باشد، شکست می خورد

خداداد عزیزی: منصوریان دنبال جنگ فنی باشد، شکست می خورد

سیب موز: خداداد عزیزی: منصوریان دنبال جنگ فنی باشد، شکست می خورد

سیب موز فوتبال ایران > لیگ برتر - خداداد عزیزی، مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران، معتقد است که دربی روز جمعه به احتمال زیاد بازی زیبایی از آب درنمی آید.

با خداداد در مورد این بازی صحبت کردیم و او به سؤالات خبرورزشی پاسخ داد.

به گزارش سیب موز نظرتان در مورد بازی روز جمعه چیست؟

یک هفته قبل از دربی تمامی رسانه ها برای این بازی حاشیه درست می کنند و معمولاً این مسابقه به خاطر همین حاشیه ها بار فنی بالایی ندارد. در 10 سال اخیر شاید فقط دو یا سه بازی قشنگ از آب درآمده ولی بقیه بازی ها قشنگ نبود. پیش بینی من این است که این بازی هم زیبا نخواهد شد. الان مثلاً رسانه ها از یک بازیکن که 50 سال پیش در دربی بازی کرده سؤال می کنند و دنبال حاشیه هستند. حتی خیلی از دوستان شما در مورد دربی از من هم سؤال می کنند که اصلاً این بازی را تجربه نکرده ام!

بابت بازی نکردن در دربی حسرت نمی خورید؟

نه، در فوتبال خیلی از بازی های مهم را تجربه کرده ام و اصلاً بابت بازی نکردن در دربی حسرت نمی خورم.

پرسپولیسی هستید یا استقلالی؟

هیچ کدام. من به عنوان یار کمکی برای پرسپولیس در آسیا بازی کردم اما نه پرسپولیسی هستم نه استقلالی.

شانس کدام تیم را برای برد در بازی جمعه بیشتر می دانید؟

هر فردی که فوتبال را می فهمد به خوبی می داند که شرایط پرسپولیس بهتر از استقلال است و روی کاغذ شانس این تیم بیشتر است. البته در فوتبال تضمینی نیست که تیم قوی تر یا تیمی که درون مسابقه عملکرد بهتری دارد در نهایت برنده از زمین بیرون می آید. با این حال پرسپولیس الان تیم بهتری است.

نقطه قوت پرسپولیس از نظر شما چیست؟

خط جلوی پرسپولیس واقعاً قوی است و بازیکنانی مثل مسلمان، طارمی، احمدزاده و امیری بازیکنانی هستند که به اصطلاح فوتبالی ها یار مقابل شان را خیلی خوب از جلو برمی دارند. پرسپولیس در خط حمله زهردار است اما استقلال زیاد زهردار نیست. البته مهاجمان استقلال فیزیکی تر از خط جلوی پرسپولیس هستند.

نتیجه را پیش بینی نمی کنید؟

پیش بینی که غیرممکن است. من معتقدم اگر منصوریان می خواهد نتیجه بگیرد، باید بازی را به سمت فوتبال درگیرانه و فیزیکی ببرد. اگر منصوریان دنبال جنگ فنی باشد نظر من این است که شکست می خورد، البته این نظر من است. پیش بینی هم می کنم که او دنبال خراب کردن بازی پرسپولیس باشد و همین موضوع است که یکی از دلایل زیبا نشدن این بازی خواهد شد.

فکر نمی کنید برانکو برگ برنده پرسپولیس است؟

نه، چنین اعتقادی ندارم چون در زمین مسابقه بازیکنان هستند که نقش اصلی را ایفا می کنند. به عنوان مثال در بارسلونا این مسی، نیمار، سوارس و اینیستا هستند که تاکتیک تیم و اتفاقات زمین را به وجود می آورند. اگر یادتان باشد پرویز مظلومی چند دربی را برد و همه به او گفتند سوبله چوبله اما همین مظلومی بازی 2 بر صفر برده را به پرسپولیسِ 10 نفره باخت! شرایط هر بازی متفاوت است و مربی نمی تواند برگ برنده یک بازی باشد.