کی روش: چطور ایران ناامن است، لبنان امن؟!

کی روش: چطور ایران ناامن است، لبنان امن؟!

سیب موز: کی روش: چطور ایران ناامن است، لبنان امن؟!

سیب موز فوتبال ایران > تیم ملی - کنفدراسیون فوتبال آسیا در چند سال اخیر تا توانسته به ضرر فدراسیون فوتبال ایران رأی داده است.

به گزارش خبرورزشی، سال هاست که چنین قاعده و قانونی وجود دارد و در تمام دوران ریاست افراد مختلف بر AFC این شرایط حکمفرما بوده است. هر بار هم گفته می شود ایران در کنفدراسیون قدرت و نفوذ ندارد و باید صاحب یک صندلی مهم شود. پس از حضور کفاشیان در پست نایب رئیسی کنفدراسیون به نظر می رسید مشکل تا حدودی حل شده اما خیلی زود مشخص شد ایران نیاز به کرسی های بیشتری دارد.

اخیراً خبر رسید بازی ایران و سوریه به دلیل شرایط وخیم این کشور در کشوری ثالث برگزار می شود. پس از آن هم خبر تکمیلی رسید که لبنان و شهر بیروت میزبان این مسابقه خواهد بود. ایران خاطره خوشی از سفر به بیروت ندارد. تیم ملی یک بر صفر در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی دوره قبل، به لبنان باخت و از نظر امنیتی هم شرایط خوب نبود. شبی که قرار بود ایرانی ها به سفارتخانه کشورمان در بیروت بروند، یک بمب در نزدیکی ساختمان سفارتخانه منفجر شد که به شدت کی روش و کاروان ایران را برآشفت. کارلوس وقتی چند هفته قبل فهمید دوباره ایران باید به بیروت سفر کند بدجور به هم ریخت و حتی پس از بازگشت از چین در فرودگاه به انتقاد از کنفدراسیون پرداخت و گفت چرا باید این کشور میزبان ایران شود؟ او حتی گفت: «چطور ادعا دارند ایران امن، ناامن است و میزبانی را از ما می گیرند ولی لبنان می شود کشوری امن؟» پس از اعتراض های کی روش، فدراسیون فوتبال در این زمینه اقدامات لازم را انجام داد تا کشور دیگری را میزبان بازی کند. سوریه در هفته دوم مسابقات در کشور مالزی میزبان کره جنوبی بود که از این میزبانی به نفع مهمان (!) کره ای ها نتوانستند نهایت استفاده را ببرند. حالا ایرانی ها هم درخواست داده اند تا بازی با سوریه در کشوری غیر از لبنان باشد و کنفدراسیون به احتمال زیاد مالزی را به عنوان میزبان بازی انتخاب خواهد کرد. کی روش گویا ترجیح می دهد تیم ملی مسافت زیاد برود ولی حداقل به کشوری نرود که ناامنی در آن وجود دارد.