سه اصل وزارت کشور برای انتخابات 96

سه اصل وزارت کشور برای انتخابات 96

سیب موز: سه اصل وزارت کشور برای انتخابات 96 سیب موز قائم مقام وزیر کشور گفت: تلاش می کنیم در انتخابات پیش رو ریاست جمهوری نشاط سیاسی همراه با آرامش سیاسی در اوج خود باشد.

محمدحسین مقیمی در سمینار آموزشی توجیهی یک روزه فرمانداران و بخشداران استان کرمانشاه که دیروز برگزار شد، برقراری امنیت را مهم ترین وظیفه وزارت کشور برشمرد و اظهار کرد: اگر نگاهی به کشورهای اطراف در غرب و شرق و شمال غرب و جنوب بیندازیم شاهد التهاب و ناامنی و فعالیت های تروریستی هستیم و این در حالیست که کشورمان ایران در این شرایط با تلاش تمام مرزداران و نیروهای امنیتی و نظامی و انتظامی و دستگاه قضایی از امنیت مطلوبی برخوردار است. وی افزود: ثبات و امنیت کشور قطعا ثمره تلاش ها و فعالیت ها و اقدامات به موقع تمام این نیروها و نیز تلاش شوراهای تامین در شهرها و استان هاست. مقیمی با بیان اینکه نقاط ضعف و قوت در زمینه برقراری امنیت باید شناسایی شده و در شوراهای تامین مورد بحث و بررسی قرار گیرد، گفت: مسئولین باید کوچکترین موارد و مشکلات در این زمینه را در شواراهای تامین مطرح کنند تا برای آن چاره اندیشی شود و در این زمینه باید از تجارب یکدیگر بهره گرفت. قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه بحث های حاشیه ای و  جانبی می تواند زمینه را برای فعالیت معاندین نظام فراهم کند، اظهار کرد: همه باید دقت کنند که از ایجاد این بحث ها پیشگیری کرده و ایجاد چنین شرایطی را برای معاندین و دشمنان این نظام فراهم نکنند.

به گزارش سیب موز  تورم برای اولین بار در کشور تک رقمی شد

معاون سیاسی وزیر کشور در ادامه تامین معیشت مردم را وظیفه مهم دیگر وزارت کشور برشمرد و افزود: همه استانداران، فرمانداران و بخشداران باید تلاش کنند تا باتوجه به امکاناتی که دراستان، شهر، بخش و روستای آنهاست برای ایجاد شغل و درآمد برای مردم استفاده کنند. وی افزود: قطعا در این راه با مشکلاتی مواجه خواهیم بود، اما زمانی که مسئولیت قبول کرده ایم باید مشکلات آن را هم بپذیریم و برای رفع این مشکلات و ارتقاء معیشت مردم که از مهم ترین برنامه های دولت است، تلاش کنیم. مقیمی به ارتقاء شاخص های اقتصادی کشور در سالهای گذشته اشاره کرد و افزود: شاخص هایی مانند رشد اقتصادی، اشتغال، تورم و ضریب جینی می تواند به خوبی وضعیت اقتصادی و درآمد مردم یک جامعه را نشان دهد که خوشبختانه در زمینه همه این شاخص ها رشد خوبی داشته ایم. وی افزود: در حال حاضر تورم تک رقمی شده و به 9 درصد رسیده و شاخص رشد اقتصادی کشور نیز به 4.5 درصد رسیده که هدفگذاری ما رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصدی است.

تمام وقت خود را معطوف مذاکرات و برجام نکردیم

قائم مقام وزیر کشور با اشاره به انتقاد منتقدان دولت در خصوص اینکه دولت تمام وقت خود را معطوف مسئله برجام کرده است، گفت: قطعا اینطور نیست و دولت مذاکرات را به تیم مذاکره کننده سپرده و در کنار پیگیری مذاکرات به مسائل دیگر کشور هم رسیدگی کرده است. وی افزود: قطعا دولت در کنار مذاکرات هسته ای، مسائل دیگر کشور از جمله بحث اقتصاد را نیز با جدیت دنبال کرده و می کند. مقیمی با بیان اینکه نباید خود را درگیر بحث های حاشیه ای کنیم، تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم تا در سال آخر دولت تمام برنامه ریزی های سه ساله دولت را به ثمر برسانیم. معاون سیاسی وزیر کشور به اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد وافزود: قطعا این طرح تا حد زیادی پرداختی از جیب مردم در بخش درمان را کاهش داد. مقیمی افزود: همچنین طی سال های گذشته یازده میلیون نفر درکشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

قرار نبود به کسی که «پورشه» سوار می شود یارانه بدهیم

قائم مقام وزیر کشور به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها  نیز اشاره کرد و افزود: در این قانون مقرر شد 50 درصد از درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها که با افزایش قیمت حامل های انرژی همراه بود به بخش تولید کشور اختصاص داده شده و 50 درصد دیگر نیز به بخش خدمات اجتماعی اختصاص داده شود. وی به درآمد 28 هزار میلیارد تومانی از محل اجرای قانون هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و افزود: این درحالی است که در حال حاضر 32 هزار میلیارد تومان یارانه به مردم پرداخت می کنیم. مقیمی یادآور شد: در این قانون قرار نبود به کسی که پورشه سوار می شود یا با یک تلفن میلیاردها تومان پول جابجا می کند، یارانه بدهیم. معاون سیاسی وزیر کشور در ادامه با اشاره به اهمیت مسائل و موضوعات اجتماعی کشور، گفت: دولت دو سال در زمینه مسائل اجتماعی کشور مطالعه کرد و نتیجه این مطالعات که با بخش های مختلف دولت و مجلس و نیز با مقام معظم رهبری طی جلساتی در میان گذاشته شد، منجر به تشکیل سازمان مدیریت اجتماعی در کشور شد. وی افزود: تمام تلاش ما این است که این سازمان با قدرت بر روی مسائل و مشکلات اجتماعی تمرکز کرده و به ویژه چهار معضل اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، مسائل اخلاقی و حاشیه نشینی را با جدیت پیگیری کرده و برای رفع آنها برنامه ریزی کند.

اگر کار ارباب رجوع شدنی است، انجام دهید

مقیمی تکریم ارباب رجوع را نیز یکی از موضوعات مهم در وزارت کشور عنوان کرد و افزود: همه مسئولین دولت باید مکانی را برای رسیدن به امور ارباب رجوع  در دستگاه خود درنظر بگیرند و پیگیری جدی برای احقاق حق ارباب رجوع داشته باشند. وی با مهم خواندن رضایت مندی مردم از خدمات و نحوه ارائه این خدمات، گفت: تمام تلاش مسئولین باید این باشد که اگر کار ارباب رجوع شدنی است آن را انجام دهند. مقیمی افزود: مسئول هنگامی که می خواهد کار ارباب رجوعی را انجام دهد باید در نظر بگیرد که اگر نامه مسئول بالادستی در خصوص رسیدگی به کار آن ارباب رجوع برای او صادر می شد کار او را می توانست انجام دهد یا نه و اگر این امر شدنی است باید بدون زحمت انداختن ارباب رجوع کار او را انجام دهد.

در انتخابات پیش رو بی طرف خواهیم بود

قائم مقام وزیر کشور برگزاری انتخابات را یکی دیگر از وظایف مهم وزارت کشور برشمرد و افزود: خوشبختانه همواره در برگزاری انتخابات تجربه های خوبی داشتیم و در اسفندماه سال گذشته نیز آخرین انتخابات در کشور یعنی انتخابات مجلس دهم را برگزار کردیم که انتخابات باشکوهی بود. وی افزود: همه ما که مجریان برگزاری انتخابات هستیم باید در زمان برگزاری و نیز آماده سازی اجرای انتخابات سه اصل را محور کارمان قرار دهیم. مقیمی مهم ترین اصل در برگزاری انتخابات را حق الناس دانستن رای مردم عنوان کرد و افزود: باید بدانیم که رای مردم حق ناس است و صیانت از رای مردم یعنی صیانت از حق الناس. وی افزود: اصل مهم دیگر در برگزاری انتخابات این است که کارها را بر اساس قانون به پیش ببریم و سومین اصل هم که باید مدنظر همه ما باشد رعایت اصل بی طرفی است. وی تاکید کرد: همه زیرمجموعه های وزارت کشور باید در انتخابات پیش روی این سه اصل را با جدیت تمام محور کار خود قرار دهند. معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه در انتخابات سال گذشته مجلس شورای اسلامی آرامش و نشاط سیاسی همراه با هم در کشور برقرار بود، گفت: قطعا همراهی این دو کار دشواری است اما خوشبختانه این اتفاق رخ داد  و در حالی که نشاط سیاسی در اوج بود، آرامش سیاسی نیز در روند برگزاری انتخابات در جامعه حاکم بود و تنش های طایفه ای را شاهد نبودیم. وی افزود: در انتخابات پیش رو نیز تلاش ما بر این است که این نشاط سیاسی همراه با آرامش سیاسی در اوج خود باشد. مقیمی به شرایط حساس کشور اشاره کرد و افزود: شرایط خاص منطقه و مشکلات کشورهای اطراف و فشارهایی که بر روی کشور است، همه اینها در کنار برقراری نشاط و آرامش سیاسی باید مدنظر قرار گیرد.

اظهارنظر قائم مقام وزیر کشور در خصوص استاندار اصفهان

قائم مقام وزیر کشور در خصوص وضعیت استاندار اصفهان در جمع خبرنگاران گفت: هر موقع هیات دولت شخصی را به عنوان استاندار منصوب کرد، آن موقع اعلام خواهیم کرد. مقیمی اظهارکرد: در مورد تغییر و تحولات میان استانداران کشور، هر موقع هیات دولت گزینه مورد نظر وزارت کشور را تصویب کرد، آن موقع خبرش را رسما اعلام خواهیم کرد. وی همچنین در خصوص تغییر فرماندارن نیز گفت: در مورد فرمانداران، تغییرات در سطح کشور به صورت بسیار جزئی انجام خواهد شد و تنها تعداد محدودی از فرمانداران به دلیل بازنشستگی و یا تغییر حوزه کار جابجا خواهند شد. مقیمی در خصوص فعالیت های انتخاباتی برخی از کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری نیز گفت: فعالیت انتخاباتی براساس قانون زمان خاص مربوط به خود را دارد و هرگونه فعالیتی خارج از آن محدوده زمانی خلاف قانون است. وی افزود: کسانی که قصد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را دارند مهمتر از هر اقدامی باید قانون گرا باشند ، لذا افرادی که قانون را نادیده می گیرند هرگز نمی توانند مجری خوبی برای اجرای قانون باشند. قائم مقام وزیر کشور گفت: ان شاءالله همه کسانی که قصد کاندیداتوری در انتخابات را دارند، اولین کار خود را توجه به قانون قرار دهند و دچار تخلف انتخاباتی نشوند.