چند درصد افراد قادر به انجام همزمان کارها هستند؟

سیب موز: Warning: strpos(): Empty needle in /home/asemooni/public_html/wp-includes/media.php on line 1088

چند درصد افراد قادر به انجام همزمان کارها هستند؟

سیب موز: چند درصد افراد قادر به انجام همزمان کارها هستند؟

یک تحقیق جدید نشان می دهد، تنها دو درصد افراد قادر به انجام چندین کار به صورت همزمان هستند و عدم تمرکز در زمان انجام یک کار، بهره وری فرد را تا 40 درصد

کاهش می دهد.

استفاده از تلفن همراه هوشمند و تبلت به یکی از عادات متداول در بین دانش آموزان، دانشجویان و کارمندان تبدیل شده و افراد در ضمن انجام فعالیت های تحصیلی و شغلی خود از این دستگاه ها برای ارسال پیامک یا جست وجو در اینترنت استفاده می کنند.

به گزارش سیب موز: بر اساس نتایج تحقیقات صورت گرفته در آمریکا، حدود 89 درصد مردم این کشور در زمان انجام کارهای مختلف از تلفن همراه هوشمند استفاده می کنند؛ همچنین دانشجویانی که از لپ تاپ یا تبلت در دانشگاه استفاده می کنند، بطور میانگین 62 درصد صفحات اینترنتی غیر مرتبط را در زمان کلاس درس مشاهده می کنند.

این مطالعه نشان می دهد، افراد در حین مشاهده تلویزیون به صورت همزمان به کارهای دیگری نیز مشغول هستند؛ بطوریکه 42 درصد از اینترنت استفاده می کنند، 29 درصد در حال مکالمه با تلفن همراه و 26 درصد نیز مشغول ارسال یا مطالعه پیام کوتاه هستند.

این درحالیست که محققان نسبت به کاهش میزان تمرکز افراد در زمان انجام چند فعالیت همزمان هشدار داده و تأکید می کنند، تمرکز بر بیش از یک موضوع باعث افت 40 درصدی توانایی و بهره وری و کاهش 10 نمره ای ضریب هوشی (IQ) فرد می شود.

تداخل کار با فعالیت هایی مانند پاسخ دادن به تلفن همراه، چک کردن ایمیل یا حتی سیگار کشیدن باعث بروز حواس پرتی و افت تمرکز می شود که روزانه 2.5 ساعت از وقت یک کارمند، معادل 546 ساعت در طول سال را به هدر می دهد.

این پژوهش توسط مجله Harvard Business Review انجام شده است.