تفاوت خواص پیاز سفید و قرمز در چیست؟

تفاوت خواص پیاز سفید و قرمز در چیست؟

سیب موز: تفاوت خواص پیاز سفید و قرمز در چیست؟

سیب موز: آیا می دانید پیاز قرمز و سفید چه فوایدی دارند و چه تفاوتی با هم دارند؟

پیاز قرمز از سکته پیشگیری می کند

پیاز قرمز می تواند از ابتلا به بیماری های قلبی پیشگیری کند.

دانشمندان متوجه شدند سبزیجاتی که معمولا در رژیم های غذایی کشورهای خاورمیانه و هندوستان مصرف می شوند می توانند کلسترول های بد را از بدن حذف کرده و به این ترتیب از سکته و حمله قلبی پیشگیری کنند.

یکی از این سبزیجات پیاز قرمز است. این گیاه هم چنین می تواند به حفظ کلسترول های خوب بدن کمک کرده و از ابتلا به بیماری های قلبی پیشگیری کند.

محققان هنک کنگی با انجام مطالعاتی روی حیوانات به این نتایج رسیدند. آن ها متوجه شدند مصرف پیاز قرمز بعد از 8 هفته می تواند میزان کلسترول های بد را در بدن به میزان 20 درصد کاهش دهد. اما در همین دوره زمانی، هیچ تغییری در میزان کلسترول های خوب بدن به وجود نیامد.

ژن یو چن که مسوول انجام این مطالعات در دانشگاه هنک کنگ است در این باره گفت: با وجود آن که تحقیقات زیادی در مورد خواص پیازها انجام شده است، اما هنوز هم در مورد اثر این گیاهان روی ژن های انسان ها و متابولیسم بدن سوالات زیادی وجود دارد.

این برای اولین بار است که اثر پیاز قرمز روی عملکرد بیولوژیک بدن مورد توجه قرار می گیرد. اولین فایده پیاز این است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. البته با وجود آنکه مصرف پیاز سفید در بریتانیا محبوبیت بیش تری دارد، پیاز قرمز در هندوستان، خاورمیانه و کشورهای مدیترانه ای طرفداران زیادی دارد.

به طور کلی در مورد فواید پیازها مطالب زیادی بیان شده است. برای مثال محققان معتقدند پیازها می توانند از ابتلا به سرطان ها و بیماری های قلبی پیشگیری کند و هم چنین از ابتلا به سرماخوردگی و سرفه هم خودداری می کنند.

در کشورهایی که مصرف پیازها معمول است نرخ ابتلا به سرطان پایین تر از مناطق دیگر جهان است. برای مثال در کشور چین که مردم پیاز و سیر زیادی مصرف می کنند خطر ابتلا به سرطان نسبت به دیگر کشورهای جهان نزدیک به 40 درصد کمتر است.