ناراحتی بازیگر زن جوان کشور از تاریخ تولد جعلی اش!

سیب موز: ناراحتی بازیگر زن جوان کشور از تاریخ تولد جعلی اش!

ناراحتی بازیگر زن جوان کشور از تاریخ تولد جعلی اش!

سیب موز: ناراحتی بازیگر زن جوان کشور از تاریخ تولد جعلی اش!

مصاحبه جدید افسانه پاکرو

افسانه پاکرو  بازیگر سینما و تلویزیون که بیشتر او را با بازی در فیلم «رویای خیس» به یاد می آوریم، حرفه بازیگری را با فیلم «محکومین بهشت» آغاز کرد. پاکرو فارغ التحصیل رشته نقاشی است. دوران دبستان در چند نمایش ایفای نقش کرده بود. بعد از راهنمایی به هنرستان رفت و در آنجا رشته گرافیک را انتخاب کرد و در ادامه هم رشته گرافیک را تا مقطع کارشناسی خواند.

به گزارش سیب موز: وی با فیلم سینمایی «محکومین بهشت» که در اسفند ماه سال 1385 اکران شد، به اهالی سینما معرفی شد. البته بازیگری را از کلاس های استاد سمندریان فرا گرفته است. قرار بود به مناسبت تولد وی گفتگویی با وی داشته باشیم که به نکته مهمی اشاره کرد:

*  خانم پاکرو تولد شما چه روزی است ؟

من در 4 اردیبهشت به دنیا آمدم اما با اشتباهی که صورت گرفته در همه جا 11 اردیبهشت ثبت شده و من به دلیل اینکه کمتر مصاحبه می کنم، جایی مطرح نکردم و همه 11 اردیبهشت به من تولدم را تبریک می گویند.

* در حال حاضر مشغول چه کاری هستید؟

به دلیل قرارداد یک ساله ای که برای بازی در یک فیلم سینمایی داشتم، نتوانستم به سایر پیشنهادات پاسخ دهم.

* از حضور خود در سینما برایمان بگویید.

در سال 83 اولین بار با فیلم «محکومین به بهشت» به سینما معرفی شدم، البته یک سال قبل از آن در کلاس های استاد سمندریان شرکت کردم و قرار بود دوره ای از کلاس های آقای  فخیم زاده را بگذرانم که به دلیل حضور در اولین فیلم خود نتوانستم. اما سال ها بعد در سریال «تکیه بر باد» با ایشان همبازی شدم.

* شما در زمینه  نقاشی فعالیت دارید؟

بله. در دانشگاه سوره نقاشی خواندم و یکی از بهترین علایق من همین رشته است. سال هاست کنار بازیگری نقاشی می کنم و به زودی نمایشگاهی از کارهایم خواهم داشت.

*نظر خانواده درباره حضور شما در عرصه بازیگری چه بود؟

زمانی که من رشته نقاشی را انتخاب کردم، همه پدر و مادرها اصرار داشتند فرزندانشان پزشکی و مهندسی بخوانند، اما خانواده من با انتخاب من موافق بودند، البته بعدها به آن ها گفتم کاش شما هم اصرار می کردید که من پزشکی بخونم؛ چون به رشته پزشکی نیز علاقه زیادی داشتم و  دو سه سال بعد از بازیگری با تغییر رشته کنکور پزشکی دادم و در همان کنکور اول قبول شدم اما چون تصمیم سختی بود در نهایت بازیگری را ادامه دادم.

* از انتخاب خود پشیمان نیستید؟

از هیچ کدام از تصمیم های خود پشیمان نیستم، البته دوست داشتم هر دو را با هم ادامه می دادم، در هر صورت تقدیر اینگونه بود.

* نقطه عطف کاری شما چه زمانی بود؟

نمی توانم دقیقا بگویم، چرا که اکثر کارهایی که داشتم با استقبال مواجه شد، «رویای خیس»، «محاکمه»، «تکیه بر باد»، «زاینده رود» و … اما شاید «رویای خیس» طیف گسترده تری از مردم در رده های سنی مختلف را راضی کرد.

* کار با پوران درخشنده چگونه بود؟

کار کردن با خانم درخشنده خیلی خوب بود، اوایل کارم بود و گروه صمیمی داشتیم. البته موفقیت «رویای خیس» بعد از اکران صورت گرفت و به یکی از پرفروش ترین فیلم ها تبدیل شد.

* در این مدت با کارگردان های خوبی کار کردید و انتخاب های خوبی داشتید.

بله.در این مدت در فیلم های خوبی حضور داشتم، هیچ وقت علاقه مند به حضور در هر کاری نبودم. من بازیگری را به خاطر شهرت انتخاب نکردم. به من می گویند که چرا کم بازی می کنی؟ می گویند خیلی بی حاشیه هستی! لازمه این شغل دیده شدن است. خب، من زیاد اهل مصاحبه نیستم و از فضای سینما دور هستم. خیلی دوست ندارم در چشم و معرض دیده شدن باشم اما از نوع ارتباط مردم با خودم متوجه می شوم  که راه خود را درست رفتم.

* چه نقشی را دوست دارید تجربه کنید؟

نقش های متفاوتی را بازی کرده ام. برایم مهم است که ابتدا خودم نقش را باور کنم تا بتوانم برای بیننده آنرا باورپذیر کنم. صرفا بازیگری را در ایفای نقش یک معتاد و کاراکتری در فضای تلخ نمی بینم، چون معمولا هرچه این نقش ها را بازی کنی گویا هنرمندتری. به نظر من هنر در آن است که بتوانی هر نقشی را برای مخاطب باورپذیر کنی.

* کار با مرحوم قادری چگونه بود؟

دو بار با وی کار کردم. در «محاکمه» نقش دخترشان را بازی کردم و تجربه خوبی بود. سینمای ایرج قادری را به خاطر پشت صحنه منظم و مرتب دوست داشتم. همه چیز دقیق بود، برعکس بعضی از کارها که آشفتگی و بی نظمی زیادی در پشت صحنه وجود دارد. جالب بود که در فیلم «شبکه» هم با توجه به اینکه حالشان خوب نبود ولی همان نظم و ترتیب برقرار بود.

* ارتباط مردم با سینما چطور است؟

باید همه چیز دست به دست هم بدهد تا ارتباط مردم با سینما برقرار باشد. هیچ وقت نباید انتظار داشت صرفا  فیلمی به خاطر بازیگری یا کارگردانی  بفروشد. فیلمنامه، عوامل پشت صحنه، بازیگران، کارگردان همه در موفقیت و عدم موفقیت یک فیلم تاثیرگذار هستند.

* موسیقی مورد علاقه شما؟

همه نوع موسیقی گوش می کنم. سنتی هم دوست دارم.

* چقدر مطالعه می کنید؟

کتاب زیاد می خوانم و چون فیلم کوتاه می سازم و نویسنده کارهایم خودم هستم، مطالعه تاثیر مثبتی در کارهایم دارد.

* در خصوص فیلم های کوتاه خود صحبت کنید.

در انجمن سینمایی جوان، کارگردانی خواندم و از سال 86 فیلم های کوتاه می سازم. سال گذشته داور بخش استعدادیابی جشنواره فیلم کوتاه جشنواره تهران بودم.

* علاقه مند به کارگردانی هستید؟

با توجه به اینکه سال هاست فیلم کوتاه می سازم، می توانستم فیلم بلند خود را کار کنم و مشکلی نداشتم، اما فعلا قراری برای این کار ندارم.

* کلام پایانی؟

مدت ها در صفحه های جعلی برای من در اینستاگرام ساخته بودند و از طرف من با مردم در ارتباط بودند که به هیچ عنوان این کار را پسندیده نمی دانم. در حال حاضر و در نهایت خودم پیج اصلی را ساختم اما باز  هم مردم فکر می کنند که جعلی است. امیدوارم این اتفاقات کمتر پیش بیاید.

باشگاه خبرنگاران