انیمیشنی که پرفروش ترین فیلم 2016 شده است

سیب موز: انیمیشنی که پرفروش ترین فیلم 2016 شده است

انیمیشنی که پرفروش ترین فیلم 2016 شده است

سیب موز: انیمیشنی که پرفروش ترین فیلم 2016 شده است

آمار فروش فیلم های هالیوودی

گیشه سینمای جهان در هفته میلادی که گذشت به لطف فیلم های «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی»، «کتاب جنگل» و انیمیشن «زوتوپیا» در تسخیر محصولات کمپانی دیزنی بود.

به گزارش سیب موز: فیلم ابرقهرمانی «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» محصول جدید استودیو مارول در اولین هفته نمایش خارجی خود به فروش فوق العاده 200٫2 میلیون دلاری دست یافت که در این میان سینماهای کره جنوبی با 28/9 میلیون دلار بهترین بازار فروش خارجی این فیلم بودند و رکورد فروش آغازین سینمای مکزیک نیز با فروش 20/6 میلیون دلاری توسط این فیلم جابه جا شد.

محصول جدید استودیو مارول دیزنی که اولین هفته اکران خود را در 37 بازار بین المللی آغاز کرد توانست 20/3 میلیون در سینماهای انگلیس، 12/3 میلیون دلار در برزیل، 10/9 میلیون دلار در سینماهای استرالیا و همچنین 10/1 میلیون دلار در فرانسه فروش داشته باشد.

«کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» از هفته آینده در تمامی بازارهای خارجی باقی مانده از جمله ایتالیا، روسیه، آرژانتین و چین به روی پرده خواهد رفت.

«کتاب جنگل» نیز این هفته 100 میلیون از محل گیشه آمریکای شمالی و بین المللی به فروش خود اضافه کرد تا به مجموع فروش نزدیک به 700 میلیون دلار برسد.

«کتاب جنگل» به کارگردانی «جان فاوارو» در هفته ای که گذشت 57/1 میلیون دلار از 53 بازار خارجی فروخت تا مجموع فروش خارجی خود را به رقمی بالغ بر 432 میلیون دلار ارتقاء دهد.

این فیلم که با جدیدترین جلوه های ویژه بصری کامپیوتری ساخته شده و در واقع آمیزه ای از فیلم و انیمیشن است تاکنون با 129/8 میلیون دلار موفق ترین عملکرد را در بازار سینمای چین رقم زده است.

اما موفقیت های کمپانی دیزنی در گیشه این روزهای سینمای جهان با انیمیشن «زوتوپیا» تکمیل شد که با رساندن فروش خود به بیش از 931 میلیون دلار عنوان پرفروش ترین فیلم سینمای جهان در سال 2016 را تا به این جای سال میلادی به نام خود ثبت کرد.

این انیمیشن تاکنون 607 میلیون دلار از فروش خود از محل گیشه بین المللی کسب کرده و با 31/8 میلیون دلار پرفروش ترین فیلم سال 2016 سینمای آلمان بوده است.

اما فیلم «مرد شکارچی: جنگ زمستانی» که توزیع بین المللی آن بر عهده کمپانی یونیورسال است با اضافه کردن 6/6 میلیون دلار از 66 بازار خارجی فروش بین المللی خود را به 97 میلیون دلار رساند و در این میان چین با 15/6 میلیون دلار همچنان پرفروش ترین بازار خارجی این فیلم است و پس از آن انگلستان با 7/3 و مکزیک با 7/2 میلیون دلار قرار گرفته اند.

به گزارش اسکرین دیلی، انیمیشن «پاندا کونگفوکار 3» محصول کمپانی فاکس نیز با فروش 3/1 میلیون دلاری از محل سینماهای 11 کشور جهان فروش خارجی خود را به بیش از 367 میلیون دلار ارتقاء داد.

نسیم آنلاین