اکران فیلم رسوایی 2 مسعود ده نمکی از 4شنبه بدون تبلیغات ماهواره ای

سیب موز: اکران فیلم رسوایی 2 مسعود ده نمکی از 4شنبه بدون تبلیغات ماهواره ای

اکران فیلم رسوایی 2 مسعود ده نمکی از 4شنبه بدون تبلیغات ماهواره ای

سیب موز: اکران فیلم رسوایی 2 مسعود ده نمکی از 4شنبه بدون تبلیغات ماهواره ای

اکران فیلم رسوایی 2

در حالی که فیلم تازه مسعود ده نمکی «رسوایی 2»، از چهارشنبه این هفته روی پرده خواهد رفت، خبری از تبلیغات محیطی این فیلم یا اطلاع رسانی از طریق رسانه ها برای آن نیست. علی سرتیپی پخش کننده آن در گفت و گویی، خبر از آغاز تبلیغات این فیلم از امروز می دهد و می گوید: «فکر می کنیم اسم خود آقای ده نمکی تبلیغی برای فیلم است.» نکته جالب این جاست که او تاکید می کند «رسوایی 2» تبلیغات ماهواره ای نخواهد داشت.

به گزارش سیب موز: چهارشنبه این هفته، دو فیلم نوروزی جای خود را به فیلم های تازه ای خواهند داد، «رسوایی 2» جایگزین فیلم «بادیگارد» ابراهیم حاتمی کیا می شود و به سرگروهی سینما استقلال روی پرده می رود و «من سالوادور نیستم» نیز جای خود را به «مرگ ماهی» ساخته روح الله حجازی می دهد تا این فیلم نیز به سرگروهی سینما ماندانا به نمایش درآید.

البته انتظار می رفت این اتفاق با تبلیغات فیلم های تازه همراه باشد، بخصوص که همیشه تبلیغات گسترده ای برای فیلم های ده نمکی صورت گرفته است و این سکوت کمی سوال برانگیز است. به همین بهانه به سراغ علی سرتیپی مدیرعامل فیلمیران و پخش کننده «رسوایی 2» رفتیم. او در گفت و گو با آی سینما درباره این که چرا تبلیغاتی برای «رسوایی 2» در سطح شهر یا در تلویزیون دیده نمی شود، پاسخ جالبی می دهد: «ما فکر می کنیم اسم خود آقای ده نمکی تبلیغی برای فیلم است و به فروش آن کمک خواهد کرد.»

با این حال خبر از پخش تیزرهای تلویزیونی «رسوایی 2» می دهد و می گوید: «تبلیغات پیامکی فیلم هم از امشب شروع می شود و اطلاع رسانی از طریق رسانه ها را برای فردا گذاشته ایم.»

سرتیپی در پاسخ به این سوال که اگر تلویزیون کمک چندانی به تبلیغات این فیلم نکند، ممکن است تبلیغات آن مانند فیلم های دیگر در شبکه های ماهواره ای پخش شود، می گوید: «قطعا این فیلم تبلیغات ماهواره ای نخواهد داشت. البته تلویزیون در بیشتر موارد حمایت چندانی از تولیدات سینمایی نمی کند. اما در مورد این فیلم این اتفاق در ماهواره نخواهد افتاد، اصولا ما به سمت تبلیغات ماهواره ای نمی رویم در مورد این فیلم هم که قطعا تهیه کننده یا دیگر عوامل چنین کاری نخواهند کرد!»

با توجه به این که برخی صحنه های فیلم ممکن است برای شبکه های ماهواره ای جذابیت داشته باشد و هیچ  نهاد و ارگانی نیز نمی تواند جلوی پخش یا عدم پخش تیزر و حتی خود فیلم را در این شبکه ها بگیرد، باید دید خواسته سازندگان فیلم «رسوایی 2» واقعا اجرا می شود و واقعا شاهد تبلیغات ماهواره ای آن نخواهیم بود؟

آی سینما