سامانه بارشی جدید نیمه شمالی کشور را در برمی گیرد

سامانه-بارشی-جدید-نیمه-شمالی-کشور-را-در-برمی-گیرد

سیب موز: » سامانه بارشی جدید نیمه شمالی کشور را در برمی گیرد

سیب موز:

کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه سامانه بارشی جدیدی از اواخر وقت یکشنبه وارد کشور خواهد شد، گفت: این سامانه بارشی تا اواخر هفته بخشهایی از غرب، شمال غرب، دامنه های البرز، سواحل خزر و شمال شرق را در برمی گیرد.

امین حسین نقشینه  درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: امروز و فردا جو نسبتاً پایدار و آسمان صاف در اغلب نقاط کشور حاکم است و دمای هوا تا حدودی افزایش پیدا می کند.

به گزارش سیب موز: وی ادامه داد: روز یکشنبه نیز وزش باد شدید موقتی برای سواحل خزر پیش بینی می شود که شدت وزش باد از بعد از ظهر بر روی آذربایجانها بیشتر است و موجب به وقوع پیوستن پدیده گرد خاک  می شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی  با بیان اینکه سامانه جدید بارشی از اواخر وقت یکشنبه وارد کشور خواهد شد، تصریح کرد: با ورود این سامانه بارشی غرب و شمال غرب کشور دچار افزایش ابر و بارش باران خواهد شد که گستره آن در روز دوشنبه شمال غرب، غرب، مرکز و دامنه های البرز را در برمی گیرد.

به گفته نقشینه، بارش باران و رعد و برق در روز سه شنبه و چهارشنبه سواحل شمالی خزر و دامنه های جنوبی البرز را با بارش باران و رگبار مواجه خواهد کرد و در حقیقت نیمه شمالی کشور تحت تاثیر این سامانه قرار می گیرد.

وی افزود: در سه روز آینده شرق و جنوب شرق کشور با وزش باد شدید مواجه می شوند که احتمال پدیده گرد و خاک دور از ذهن نیست.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که از شامگاه یکشنبه وارد کشور می شود تا اواخر هفته در نیمه شمالی باقی خواهد ماند و رفته رفته از شمال شرق خارج خواهد شد.

نقشینه تصریح کرد: بارش پراکنده باران و رعد و برق به همراه وزش باد شدید موقتی روز دوشنبه تهران را در برمی گیرد.

وی شهرکرد با دو درجه زیر صفر را سردترین و اهواز با 40 درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای امروز تهران به 27 درجه بالای صفر رسید.

منبع: تسنیم