جلسه با فرماندار تهران و رئیس مجلس درباره ردصلاحیت های شائبه دار کاندیداهای شورای شهر

جلسه-با-فرماندار-تهران-و-رییس-مجلس-درباره-ردصلاحیت-های-شایبه-دار-کاندیداهای-شورا

سیب موز: » جلسه با فرماندار تهران و رئیس مجلس درباره ردصلاحیت های شائبه دار کاندیداهای شورای شهر

سیب موز:

عضو شورای شهر تهران از رایزنی با فرماندار تهران، نمایندگان و رئیس مجلس شورای اسلامی و همچنین رئیس هیئت نظارت تهران درخصوص ردصلاحیت های شائبه دار برخی کاندیداهای انتخابات شورای شهر تهران خبر داد.

به گزارش ، ردصلاحیت برخی اعضای مطرح شورای شهر تهران برای انتخابات پیش ِرو که ابتدا به صورت هماهنگ در برخی شبکه های مجازی منتشر شد و پس از آن بعضاً به اطلاع کاندیداها رسید، انتقادات زیادی را به دنبال داشته است.

به گزارش سیب موز: بسیاری این شیوه ردصلاحیت ها را کاملاً سیاسی و جناحی عنوان کرده اند و گفته اند هیئت های اجرایی برای حذف رقیبان سیاسی خود با وجود تأیید مراجع چهارگانه، تصمیم به ردصلاحیت این افراد گرفته اند.

مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران با انتقاد از این ردصلاحیت های غیرمنطقی گفت: این اقدام روش در انتظار نگه داشتن رقیب محسوب می شود که بسیار غیراخلاقی است یعنی فهرست طرف مقابل را در حالت انتظار نگه می دارند تا مراحل اعتراض رسیدگی و غیره طی شود.

اقبال شاکری عضو دیگر شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: بنده به دلیل اهمیت موضوع با فرماندار تهران ملاقات داشتم و امروز نیز با نمایندگان مجلس و رئیس هیئت نظارت تهران ملاقات خواهم کرد. مهدی چمران نیز با رئیس و جمعی از نمایندگان مجلس گفت وگو خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه ردصلاحیت این دسته از داوطلبان به ویژه افرادی که دوره های متمادی عضو شورا بودند جای تأسف و گلایه را به وجود آورده است، ادامه داد: بنده به عنوان نماینده مردم وظیفه خود می دانم که موضوع پیش آمده را پیگیری کنم تا مطمئن شویم حقی ضایع نشده و دلایل محکمه پسندی برای ردصلاحیت این داوطلبان وجود دارد.

شاکری تصریح کرد: با برخی از افرادی که ردصلاحیت شده اند صحبت کرده ام و آنها اعلام آمادگی کرده اند حاضرند در هر محکمه ای حضور پیدا کنند و از خود دفاع کنند؛ بنابراین به نظر می رسد برای ردصلاحیت ها دلایل متقنی وجود ندارد، از این رو امیدواریم هرچه زودتر وضعیت پیش آمده اصلاح شود و زمان رسیدگی به آن نیز طولانی نشود چراکه طولانی شدن آن نیز شائبه برخورد سلیقه ای برای ردصلاحیت داوطلبان را افزایش می دهد.

منبع: تسنیم