پلیس نبود تمام کشور را موادمخدر گرفته بود/هرچند از وضع موجود هم راضی نیستیم

پلیس-نبود-تمام-کشور-را-موادمخدر-گرفته-بود-هرچند-از-وضع-موجود-هم-راضی-نیستیم

سیب موز: » پلیس نبود تمام کشور را موادمخدر گرفته بود/هرچند از وضع موجود هم راضی نیستیم

سیب موز:

آیت الله آملی لاریجانی گفت: اگر مبارزات نیروی انتظامی در بحث مواد مخدر نبود، مواد مخدر همه کشور را گرفته بود؛ البته این بدان معنا نیست که از وضعیت موجود راضی هستیم.

به گزارش ، آیت الله صادق آملی لاریحانی امروز یکشنبه سوم اردیبهشت در بیست و دومین همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران ناجا ضمن تشکر از پرسنل نیروی انتظامی اظهار کرد: مساله امنیت در کشور یک نیاز اساسی است که بدون آن زندگی برای مردم آسان نیست.

به گزارش سیب موز: وی ادامه داد: نیروی انتظامی بر حسب قانون ارتباط تنگاتنگی با قوه قضاییه دارد و ضابط دستگاه قضایی محسوب می شود و در این سال ها همکاری خوب و تفاهم کامل بین نیروی انتظامی و قوه قضاییه وجود داشته است. تعامل، تفاهم و هماهنگی دو دستگاه موجب ارتقا سطح امنیت می شود و امروز ناجا در همه شهرها و مرزها استقرار دارد و امنیت امروز کشور که بخشی از آن بر عهده نیروی انتظانی است، یک امنیت مثال زدنی است. با همه دشمنی دشمنان، به فضل جهاد نیروی انتظامی و سایر بهش ها امنیت کشور استمرار مثال زدنی دارد.

رئیس قوه قضاییه گفت: در نظام جمهوری اسلامی خدمت به مردم وظیفه و عبادت بسیار بزرگ است. نظام جمهوری اسلامی یک نظام یکتا و بر اساس مردم سالاری دینی است. نظامی مبتنی بر آرا و اعتماد به مروم در چارچوب ارزش های الهی. در جمهوری اسلامی آرای مردم در چارچوب ارزش های اخلاقی و الهی تعیین کننده است. در اصل دوم قانون اساسی تصریح شده که این نظام مبتنی بر توحید است؛ بنابراین خدمت در این نظام با نظامی مثل آمریکا که یک روز اوباما سرکار می آید یک روز ترامپ و ارزش های معنوی و اخلاقی قربانی می شود، تفاوت دارد. اگر در این نظام تلاش و خدمت کنیم، خدمت به استمرار و استقرار نظام جمهوری اسلام و دوم کمک به خلق است. فرق است بین شما و نیروی مسلح آمریکا که هر نوع جنایتی را مرتکب می شود.

وی افزود: انصافا جمهوری اسلامی برای همه ما یک فضای جدید برای تنفس و سبک زندگی جدید خلق کرده است. نظام جمهوری اسلامی بستر را برای تعالی کسانی که در این سرزمین زندکی می کنند فراهم کرده است. نفس کمک به جمهوری اسلامی ایران عبادت است زیرا جمهوری اسلامی در مقام شعار از مظلومین جهان حمایت کرده است و خط سیر هم تغییر نکرده است اما همین حکومت های منطقه هزار مسیر عوض کرده اند. سعودی ها با یک نظام فکری منحط و هالوی سلفی ادعای ادامه راه پیغمبر را دارند اما مسیر رژیم صهیونیستی را طی می کنند. در همین یکی دو روز اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی می گوید بهترین ارتباط را با عربستان دارد. جمهوری اسلامی تا هر مقدار که توانایی داشته به مردم مظلوم فلسطین ، عراق و سوریه و … کمک کرده است؛ بنابراین خدمت به این نظام عبادت است.

آملی لاریجانی گفت: حفظ امنیت در کشور و سایر وظایف نیروی انتظامی، اهتمام به امور مسلمین است. در درون کشور خیلی ها استغاثه می کنند از دست اشرار یا قاچاقچیان مواد مخدر و این شما هستید که به مردم کمک می کنید. هر قدم خدمت شما برای رفع گرفتاری های مردم و تأمین امنیت، رای مردم منفعت دارد و عبادت است.

رییس قوه قضاییه اضافه کرد: نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی وظایف بسیار مهمی بر عهده دارد. در ماده 3 قانون سال 69 هدف از تشکیل نیروی انتظامی استقرار نظم و امنیت و تامین آسایش عمومی و فردی و نگهبانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ذکر شده است. یعنی قانون وظیفه نیروی انتظامی را با آرمان ها و اهداف انقلاب متصل کرده که کم نیست.

وی تصریح کرد: در ماده چهار این قانون در 26 بند ماموریت های ناجا برشمرده است. در بند هشتم این ماده مبارزه با مواد مخدر، قاچاق کالا، مقابله با منکرات و فساد، پیشگیری از وقوع جرم و بازرسی و تحقیق و … از جمله وظایف نیروی انتظانی برشمروه شده لست.

آملی لاریجانی گفت: اگر مبارزات نیروی انتظامی در بحث مواد مخدر نبود، مواد مخدر همه کشور را گرفته بود؛ البته این بدان معنا نیست که از وضعیت موجود راضی هستیم. در نظام جمهوری اسلامی هر دستگاهی وظایفی دارد اما ناجا از دستگاه هایی است که وظایف خطیری در خدمت رسانی به مردم و حفظ و استقرار نظام جمهوری اسلامی دارد.

منبع: تسنیم