خبرگزاری فرانسه: روحانی تحت انتقادات یک رقیب اصلی قرار گرفت / پیش بینی می شود جهانگیری کنار بکشد

خبرگزاری-فرانسه-روحانی-تحت-انتقادات-یک-رقیب-اصلی-قرار-گرفت-پیش-بینی-می-شود-جهانگ

سیب موز: » خبرگزاری فرانسه: روحانی تحت انتقادات یک رقیب اصلی قرار گرفت / پیش بینی می شود جهانگیری کنار بکشد

سیب موز:

به گزارش ، اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری که روز جمعه گذشته به صورت زنده از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد، بازتاب هایی در رسانه های بین المللی داشته است.

به گزارش سیب موز: خبرگزاری فرانسه یکی از رسانه هایی است که گزارشی را در خصوص مناظره روز گذشته ارائه داده است. در این گزارش آمده است: «شش کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ایران در اولین مناظره انتخاباتی روز جمعه در مواجهه با یکدیگر قرار گرفتند و این در حالی بود که رئیس جمهور حسن روحانی میانه رو تحت انتقادات یک رقیب اصلی قرار گرفت.»

خبرگزاری فرانسه با تاکید بر اثرگذاری مناظره های زنده در نتایج دو انتخابات پیشین ریاست جمهوری ایران، به انتقادات اقای قالیباف از رئیس جمهور مستقر ایران اشاره کرد و نوشت: قالیباف، روحانی را به خاطر موفق عمل نکردن در زمینه وعده ایجاد چهار میلیون شغل سرزنش کرد و اظهار داشت که بیکاری بزرگ ترین مشکل کشور است.

روحانی در پاسخ ابراز داشت که «من هرگز قول ندادم چهار میلیون شغل ایجاد کنم. این دروغ است.»

به نوشته خبرگزاری فرانسه، قالیباف همچنین روحانی و دولتش را به «مدیریت بد» و اظهار مکرر نداشتن امکانات لازم متهم کرد.

خبرگزاری فرانسه همچنین ابراز داشت که ضربه ای هم به جهانگیری نواخته و تصریح کرد که جهانگیری تنها برای حمایت از روحانی و کمک به او در مناظره ها وارد انتخابات شده است.

خبرگزاری فرانسه نوشت: بر اساس اظهارات برخی اصلاح طلبان، پیش بینی می شود که جهانگیری پس از 3 مناظره زنده تلویزیونی برای حمایت از روحانی از رقابت های انتخاباتی کناره گیری کند.

این خبرگزاری همچنین به پاسخ جهانگیری به قالیباف اشاره کرده که او را به اداره شهرداری تهران با ذهنیت نظامی متهم کرده بود.

منبع: فارس