کره شمالی یک موشک بالستیک آزمایش کرد

کره-شمالی-یک-موشک-بالستیک-ازمایش-کرد

سیب موز: » کره شمالی یک موشک بالستیک آزمایش کرد

سیب موز:

مقام های ارتش کره جنوبی و ارتش آمریکا می گویند که کره شمالی بار دیگر یک موشک بالستیک را آزمایش کرده است.

به گزارش  به نقل از «رویترز»، خبرگزاری رسمی کره جنوبی (یونهاپ) بامداد امروز ــ شنبه ــ به نقل از مقام های نظامی این کشور اعلام کرد، کره شمالی یک موشک بالستیک آزمایش کرده است.

به گزارش سیب موز: در همین حال، مقام های آمریکایی در گفت وگو با «سی ان ان» تأیید کرده اند که کره شمالی یک موشک بالستیک، که نوع آن مشخص نیست، به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

مقام های آمریکایی مدعی هستند، این موشک قبل از رسیدن به دریا بر فراز خاک کره شمالی منفجر شده و عملاً آزمایشی ناموفق بوده است.

طبق این گزارش، از زمان روی کار آمدن دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، این نهمین موشکی است که کره شمالی آزمایش می کند.

این در حالی است که روز گذشته دونالد ترامپ، در یک مصاحبه کره شمالی را بزرگ ترین چالش جهانی خود توصیف کرده و گفته بود که احتمال درگیری با پیونگ یانگ وجود دارد.

«رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا نیز جمعه با تأکید بر اینکه تهدید حمله از سوی پیونگ یانگ علیه ژاپن و کره جنوبی واقعی است، خواستار اقدام شورای امنیت سازمان ملل در این زمینه شد.

چین نیز پیشتر نسبت به تشدید تنش در شبه جزیره کره هشدار داده و اعلام کرده بود، این خطر وجود دارد که اوضاع به شدت وخیم شود و حتی اوضاع از کنترل خارج شود.

با این حال دونالد ترامپ در گفت وگو با خبرگزاری رویترز، از تمایل خود به حل مسالمت آمیز بحران کره شمالی، از محتمل بودن یک «درگیری بزرگ بزرگ» با کره شمالی بر سر برنامه هسته ای و موشکی این کشور خبر داد.

کره شمالی در ماه های اخیر و از زمان روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا به رغم منع سازمان ملل بارها موشک های بالستیک خود را بهسمت دریای ژاپن آزمایش کرده است.

منبع: تسنیم