تحریم های جدید علیه پزشکان ایرانی

سیب موز: پزشکان ایران تحریم شدند

تحریم های جدید علیه پزشکان ایرانی

تحریم-های-جدید-علیه-پزشکان-ایرانی

سیب موز: تحریم های جدید علیه پزشکان ایرانی

به گزارش سیب موز: پزشکان ایران تحریم شدند

اختصاصی بیست ستون:

آمریکا پزشکان ایرانی را مورد تحریم قرار داد اما پزشکی ایران پیشرفته است و تحریم ها و سخت گیری سیاسی آمریکا وغرب خللی در پزشکی ایران وارد نمی کند .

کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی در آمریکا (ECFMG) اعلام کرده است که روند تایید مدارک دانش آموخته گان رشته های پزشکی در ایران را متوقف کرده است و دلیل این تحریم را محدودیت هایی دانست که دفتر کنترل دارایی های خارجی در وزارت دارایی آمریکا درباره تحریم های ایران تصویب کرده است .

این کمیسیون در حال «شفاف سازی محدوده مجاز برای ارتباط با نهادهای صدور مدارک و مجوزهای آموزشی، درمانی و پزشکی در ایران» با هدف تایید مدارک صادر شده توسط این نهادهاست.

بر اساس اعلام کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی در آمریکا در طی این دوره «شفاف سازی» درخواست های مربوط به تایید مدارک پزشکی صادره در ایران بررسی نخواهد شد.

باقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت : الان زود است در مورد این تصمیم صحبت شود و در حال تحقیق هستیم تا اصل ماجرا را بیابیم و به محض اطلاع یافتن از جزئیات و انجام  کار کارشناسی 1-2 روزه ، نتیجه را اعلام می کنیم .

مسعود پزشکیان،وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت اگر مدارک پزشکی دانشجویان ما را تایید نکنند اتفاق خاصی نمی افتد چون تا به حال درباره تایید و پذیرش دانشجویان سختگیری بوده است و دانشجویان پزشکی نمی توانستند به راحتی به آمریکا بروند .

او گفت حتی اگر سخت گیری بیشتر شود مهم نیست . ما در رشته پزشکی بسیار پیشرفت کرده ایم و کار خود را ادامه می دهیم و این تحریم خللی را در کشور وارد نمی کند .

تصمیم جدید کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی آمریکا (ECFMG) برای تحریم نپذیرفتن مدرک پزشکی، پزشکان ایرانی در زمانی اتفاق می افتد که چند ماهی از مذاکرات و بیانیه لوزان بین ایران و غرب می گذرد ، قرار بود با تفاهم لوزان تحریم ها کاهش یابد و حتی لغو شود و با این تحریم مشخص شد که غرب مرد عمل نیست و باز هم خلف وعده کرده است.