شریعتمداری: مردم قبلا مجبور بودند ارز را در جورابشان پنهان کنند/ اتهام کم کاری دولت دروغ بزرگی است - اخبار سیاسی

شریعتمداری-مردم-قبلا-مجبور-بودند-ارز-را-در-جورابشان-پنهان-کنند-اتهام-کم-کاری-دول

رییس ستاد انتخابات حسن روحانی در انتخابات آتی تاکید کرد: نقدهای اقتصادی وارد بر دولت و موضع گیری های غیرمنصفانه از سوی مخالفان و منتقدان فقط باعث ناامیدی مردم و کوچک شمردن دستاوردهای دولت در چهار سال گذشته می شود.

به گزارش ایلنا،محمد شریعتمداری در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع اعضای حزب تدبیر و توسعه با تاکید بر اینکه در چهار سال گذشته تدبیر و عقلانیت حاکم بر مناسبات دولت بوده است، گفت: قبل از آنکه دولت تدبیر و امید مسئولیت قوه مجریه را عهده دار شود، عقلانیت و تدبیر از اداره امور کشور رخت بربسته بود، به نحوی که بسیاری از مدیران دلسوز، کارآمد و با تجربه از مناصب اجرایی کشور به بهانه های واهی کنار گذاشته شده بودند.

القای بی تفاوتی دولت نسبت به معیشت مردم یک دروغ بزرگ است

او با بیان اینکه القای بی تفاوتی دولت نسبت به معیشت مردم یک دروغ بزرگ است، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در دوران مسئولیت خود تورم بالای 45 درصد را به زیر 10 درصد رسانده و در همه حوزه ها اعم از کارگری، کارمندی و بازنشستگان و مستمری بگیران، دولت به صورت چشم گیری افزایش حقوق اعمال کرده است.

رئیس ستاد انتخابات روحانی ادامه داد: به عنوان نمونه برخلاف آنچه در مورد بی تفاوتی درخصوص وضعیت فرهنگیان ادعا می شود، افزایش حقوق آنها قابل توجه بوده و مستمری بگیران نیز بیش از 50 درصد مشمول افزایش حقوق شده اند.

مدیران وزارت خارجه دیگر کشورها حاضر به پذیرش سفرای ما نبودند

شریعتمداری با اشاره به اینکه عزت و کرامت ایرانیان در دوره گذشته نادیده انگاشته شده بود، تصریح کرد: آیا این مسئله برای جمهوری اسلامی عزت بود که حتی مدیران کل وزارت خارجه در دیگر کشورها حاضر به پذیرش سفرای ما و ملاقات با آنها نبودند. آیا این مسئله عزت بود که شهروندان ایرانی حتی اگر می خواستند مبالغ ناچیزی از ارز را از کشور خارج کنند، باید این پول را در جوراب خود پنهان می کردند.

او افزود: آیا این مسئله برای کشور عزت و دستاورد بود که رقم بدهی های دولت به بخش های مختلف از 540 هزار میلیارد تومان گذشته بود و به عنوان نمونه فقط وزارت نیرو به پیمانکاران خود 22 هزار میلیارد تومان بدهکار بود.

اتهام کم کاری و خستگی به دولت دروغ بزرگ است

معاون سابق رئیس جمهور تاکید کرد: اینکه دولت را متهم به کم کاری و خستگی می کنند نیز یک دروغ بزرگ و اتهام بی اساس است چراکه به عنوان نمونه فقط وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی دولت تدبیر و امید بالغ بر 450 سفر به نقاط مختلف و دوردست کشور داشته است یا وزیر صنعت، معدن و تجارت که این همه مورد آماج اتهام و بی اخلاقی است، بیش از 250 سفر به نقاط مختلف کشور داشته است.

شریعتمداری با اشاره به اینکه دولت خدمت رسانی به مناطق محروم و دور افتاده را در اولویت خدمت رسانی خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: دولت 5 هزار و 200 مجمتع آبرسانی در روستاهای محروم و دورافتاده کشور ایجاد کرده است یا آنکه در حوزه گازرسانی به روستاها از محل صرفه جویی در مصرف فرآورده های نفتی قدم بزرگی توسط دولت برداشته شده و تقریبا تمام روستاها حتی کم جمعیت و دور افتاده کشور از نعمت گاز برخودار هستند.

.گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت سیب موز