ایمان قلبی و اطاعت از ولایت رمز پیروزی ملت ایران در جنگ 8 ساله بود/ 40 درصد مدارس خدابنده تخریبی است

سیب موز امام جمعه قیدار:ایمان قلبی و اطاعت از ولایت رمز پیروزی ملت ایران در جنگ 8 ساله بود/ 40 درصد مدارس خدابنده تخریبی است

ایمان قلبی و اطاعت از ولایت رمز پیروزی ملت ایران در جنگ 8 ساله بود/ 40 درصد مدار

سیب موز: ایمان قلبی و اطاعت از ولایت رمز پیروزی ملت ایران در جنگ 8 ساله بود/ 40 درصد مدارس خدابنده تخریبی است امام جمعه قیدار با بیان اینکه جنگ تحمیلی همه محاسبات متعارف بشری را بر هم زد، گفت: راز پیروزی بر دشمن حرکت بر مبنا و محور غدیر، ایمان قلبی و حقیقی به غیب و نصرت الهی و اطاعت از ولی فقیه و ایمان به خدا و اطاعت از ولی بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سید علی طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه قیدار با اشاره به اینکه افراد زیادی در طول تاریخ از حادثه غدیر و اهمیت آن سخن گفته اند، اما هیچ یک نمی تواند بیانگر عظمت و شکوه غدیر باشد، اظهار داشت: تنها کسانی می توانند تعریف جامع از وقایع و حوادث عرضه کنند که خود پدیدآورنده آن باشند؛ تنها خدا، پیامبر(ص) و علی(ع) می تواند غدیر را به بهترین شکل معرفی کند.

به گزارش سیب موز وی با اشاره به دیدار مسؤولان طرح سرشماری نفوس و مسکن‏ با رهبر معظم انقلاب گفت: لازمه توسعه و پیشرفت کشور وجود آمار و محاسبه اطلاعات دقیق کشور است و نبود آمار صحیح و قابل اعتماد می تواند خطر و ضرر عمده‏ای را متوجه کشور کند و زمینه ‏ساز تصمیمات نادرست و اقدامات نسنجیده مسؤولان باشد.

امام جمعه قیدار با بیان اینکه لازمه داشتن آمار صحیح و درست آن است که هم مردم به ‏عنوان کسانی ‏که به سؤالات پاسخ می ‏دهند با نهایت دقت و صحت به سؤالات پاسخ دهند و هم کسانی که به جمع ‏آوری و ارائه آمار می ‏پردازند، نهایت دقت و سلامت و امانتداری را رعایت کنند، تصریح کرد: به خاطر اینکه سرشماری نفوس و مسکن در سال جاری برگزار می‏ شود، مسؤولان ستاد سرشماری نفوس و مسکن با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند که رهبر معظم انقلاب در این دیدار توصیه‏ های مهمی در مورد رعایت مسائل آماری کشور داشتند که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

* دهه ولایت و عید غدیر خم

وی در ادامه با تبریک و تهنیت عید سعید غدیر خم و سالروز ولادت امام هادی(ع) افزود: از وجود مبارک امام هادی(ع) دو میراث گرانقدر برای شیعیان و مسلمانان باقی مانده است که یکی از آن ها زیارتنامه جامعه کبیره است که یک دوره کامل امام شناسی است و دیگری زیارت امیرالمومنین(ع) در روز عید غدیر است.

طالبی با تأکید بر اینکه غدیر هم باید مثل عاشورا جهانی شود، اظهار داشت: اگر 20 میلیون نفر در اربعین جمع می شوند، باید برای غدیر هم چنین شوری در سراسر جهان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه عاشورا حاصل کنار گذاشتن فرهنگ غدیر است، تصریح کرد: اگر به غدیر عمل می شد عاشورایی به وجود نمی آمد و ولی خدا حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برای احیای آن به مسلخ و قربانگاه نمی رفت.

امام جمعه قیدار با بیان اینکه زنده نگه‏داشتن عید غدیر، صرفاً فقط به چراغانی کردن و قصیده‏ خوانی و مداحی نیست؛ اگرچه، این‏ها خوب است و باید انجام شود، گفت: مسأله این است که بفهمیم غدیر منحصر به آن زمان نیست، غدیر در همه اعصار باید باشد و روش حکومتی امیرالمومنین باید روش ملت ‏ها و همه دست‏ اندرکاران باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در بیانات خود به جایگاه و نقش سپاه در پاسداری از انقلاب اسلامی در دفاع از آرمان‏های انقلاب اسلامی به زیبایی تبیین فرمودند و از حرف ها و نوشته هایی که دانسته یا ندانسته تضعیف سپاه را دنبال می کند، انتقاد کردند، ادامه داد: ایشان فرمودند که همه باید قدر سپاه را بدانند. تضعیف سپاه و حرف های بی ربطی که گاهی علیه سپاه گفته می شود، چیزهای دل خوش کن و خوشحال کننده دشمن است.

* هفته دفاع مقدس

طالبی با اشاره به اینکه دفاع مقدس بسیاری از معادلات جهانی را تغییر داد و چراغ امید به پیروزی را در بین ملل مظلوم جهان روشن ساخت، تشریح کرد: درست زمانی که انقلاب اسلامی، نهالی نوپا بود، درگیر جنگی تمام ‏عیار و همه‏ جانبه شد که برای نابودی یک نظام مستحکم هم کافی بود چه رسد به نظامی که از عمر کوتاه آن، زمان زیادی نگذشته بود.

وی با بیان اینکه همه محاسبات متعارف بشری اقتضا می کرد که جنگ چند روزی و یا حداکثر چند ماهی بیشتر طول نکشد و ارتش عراق فاتح این جنگ شود، گفت: اما دیدیم که در جنگ همه معادلات دشمنان به هم خورد و راز پیروزی بر دشمن حرکت بر مبنا و محور غدیر، ایمان قلبی و حقیقی به غیب و نصرت الهی و اطاعت از ولی فقیه و ایمان به خدا و اطاعت از ولی بود.

* ابهت دو ابرقدرت به تعبیر امام(ره) در جنگ شکسته شد

وی با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی پس از 37 سال پایداری و مقاومت، همچنان بر سر اهداف اولیه انقلاب ایستاده و غرب را به عقب ‏نشینی وادار کرده است، ادامه داد: بیداری اسلامی، پدیده‏ مبارک جبهه مقاومت و حزب ‏الله، از نتایج انقلاب اسلامی و پایداری و مقاومت ملت ایران در دوران دفاع مقدس است.

امام جمعه قیدار با بیان اینکه آنچه که باید در هفته دفاع مقدس بیش از پیش تبیین شود تا مایه عبرت شود، افزود: ابهت دو ابرقدرت به تعبیر امام(ره) در جنگ شکسته شد.

* بازگشایی مدارس و مراکز دانشگاهی و حوزوی

وی با بیان اینکه پاییز، بهار تعلیم و تربیت است و باید محیط آموزشی ما محیط علم و تقوا و فضایل الهی باشد، اظهار داشت: معلمین، مربیان و متولیان آموزش و پرورش باید توجه داشته باشند که این دانش آموزان امانت های الهی هستند و یک مزرعه پاک و خالی است هرچه در آن کشت شود، می روید، بنابراین باید تلاش کنیم فضایل انسانی را در آن رشد دهیم.

طالبی با تبریک به همه دانش آموزان عزیزی که با کسب رتبه های برتر مایه افتخار برای شهرستان و استان و کشور شدند، گفت: آمار بالای کسب رتبه های برتر توسط دانش آموزان شهرستان خدابنده در کنکور از دو امر حکایت دارد؛ یکی استعداد درخشان و تلاش های مجدانه دانش آموزان این منطقه و دومی تلاش های مسؤولان امر مدیران و معلمان عزیز است.

وی تأکید کرد: این شهرستان به دلیل فضا و امکانات آموزشی رنج می برد و نزدیک به 40 درصد مدارس این شهرستان تخریبی است بیشتر مدارس شهرستان به صورت دو شیفته برگزار می شود.

انتهای پیام/2308/ذ40