دشمن شناسی مهمترین وظیفه است/ لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان

سیب موز جانشین امور زنان بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس:دشمن شناسی مهمترین وظیفه است/ لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان

دشمن شناسی مهمترین وظیفه است/ لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان

سیب موز: دشمن شناسی مهمترین وظیفه است/ لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان جانشین امور زنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: یکی از مهمترین وظایف امروز شناخت دشمن و دشمن شناسی است که باید انجام شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، فرشته حشمتیان ظهر امروز در دوازدهمین نشست هم اندیشی استادان درس آشنایی با دفاع مقدس استان البرز اظهار داشت: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت یکی از مهمترین مسائلی است که باید بیش از گذشته به آن توجه کرد.

به گزارش سیب موز وی افزود: در این راستا دشمن شناسی را باید به عنوان یکی از مهمترین اولویت ها بدانیم و با بصیرت و ارتقای آگاهی در برابر توطئه های دشمنان بایستیم.

این مسؤول با بیان اینکه امروز دشمن در لباس مختلف قصد ضربه زدن به ملت ایران را دارد، تأکید کرد: ایجاد شکاف در جامعه و بین خانواده ها از اقدمات و توطئه های دشمنان است که باید با آگاهی به آن پرداخته شود.

حشمتیان گفت: در دوران دفاع مقدس دشمن مشخص بود، اما امروز دشمن و توطئه هایش مشخص نیستند و دشمن حتی در لباس دوست نیز وارد میدان شده و قصد ضربه زدن به کشور و رسیدن به اهداف و توطئه های دیرینه خود را دارد.

وی با بیان اینکه امروز دشمن جوانان کشور را مورد هدف قرار داده است، تصریح کرد: دشمن مسیری را برای جذب جوانان انتخاب کرده است که ذائقه و سلیقه جوانان را مورد تأثیر قرار می دهد، لذا آگاهی دادن به جوانان و ارتقای بصیرت آنها از مهمترین اقدامات است.

جانشین امور زنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس افزود: دانشجو در درس دفاع مقدس باید بداند و بفهمد و به درستی دوران هشت سال دفاع مقدس را درک و لمس کند.

حشمتیان با اشاره به اینکه باید فرهنگ ایثار و شهادت را در بین جوانان ترویج و نهادینه کنیم، اظهار داشت: باید در این زمینه فرهنگ سازی شود تا بتوانیم اکثریت جامعه را تحت تأثیر قرار دهیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به نقش زنان در دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: زنان در دوران هشت سال دفاع مقدس پا به پای مردان با ایثار و از خودگذشتگی در مقابل دشمن ایستادند.

حشمتیان ادامه داد: اما امروز زنان فعال در عرصه دفاع مقدس در حال کم شدن هستند یعنی یا تعدادی زیادی از آنها از دنیا رفته اند و برخی دیگر نیز به دلیل کهولت سن توانایی فعالیت در این عرصه را ندارند.

این مسؤول با اشاره به اینکه نباید فرصت ها را از دست بدهیم، گفت: برگزاری نشست ها و بازگو کردن دوران هشت سال دفاع مقدس می تواند راهکاری اساسی برای تبیین آن دوران به نسل امروز باشد.

انتهای پیام/2302/ب30