لزوم توجه بیشتر به اقدامات فرهنگی در ارتباط با احیای دریاچه ارومیه

سیب موز مدیرکل اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی تاکید کردلزوم توجه بیشتر به اقدامات فرهنگی در ارتباط با احیای دریاچه ارومیه

لزوم توجه بیشتر به اقدامات فرهنگی در ارتباط با احیای دریاچه ارومیه

سیب موز: لزوم توجه بیشتر به اقدامات فرهنگی در ارتباط با احیای دریاچه ارومیه مدیرکل اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی بر لزوم توجه بیشتر به اقدامات فرهنگی در ارتباط با احیای دریاچه ارومیه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حسن استوارآذر ظهر امروز در شورای فرهنگی اجتماعی دریاچه ارومیه اظهار داشت: در امور فرهنگی به دلیل محدودیت اعتبارات آن طور که باید کار نشده و لازم است به بحث فرهنگ سازی مصرف صحیح توجه جدی تری صورت گیرد.

به گزارش سیب موز وی بر ضرورت استفاده بیشتر از توانمندی های تشکل های مردمی در این ارتباط تاکید و اضافه کرد: ورود بحث دریاچه ارومیه به مدارس و دانشگاه ها باید جدی تر دنبال شود؛ لکن استفاده از موضوع احیای دریاچه ارومیه در پایان نامه ها نیاز به توجه و اعتبارات ویژه دارد.

استوارآذر بر لزوم برگزاری همایش های بین المللی در ارتباط با بحث دریاچه ارومیه تاکید کرد.

مدیرکل اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی در عین حال خاطرنشان کرد: در مطبوعات به دریاچه ارومیه پرداخته می شود ولی لازم است درج مطالب هدایت شده تر صورت گیرد و مطالب انتشار یافته موجب ایجاد نگرانی در جامعه نشود.

در ادامه مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی هم بر لزوم توجه به مشاغل جایگزین کشاورزی در روستاها تاکید و اضافه کرد: با وجود اینکه بارها هشدارهای جدی در مورد بحران آبی اعلام می شود ولی همچنان شاهد افزایش باغات هستیم و باید جلوی توسعه باغات را در لااقل حوضه آبریز دریاچه ارومیه بگیریم.

انتهای پیام/60002/چ20