تهیه نقشه توریستی شهرهای اردبیل/ رتبه اول اردبیل در حوزه خلاقیت و نوآوری گردشگری

سیب موز معاون میراث فرهنگی اردبیل خبر دادتهیه نقشه توریستی شهرهای اردبیل/ رتبه اول اردبیل در حوزه خلاقیت و نوآوری گردشگری

تهیه نقشه توریستی شهرهای اردبیل/ رتبه اول اردبیل در حوزه خلاقیت و نوآوری گردشگری

سیب موز: تهیه نقشه توریستی شهرهای اردبیل/ رتبه اول اردبیل در حوزه خلاقیت و نوآوری گردشگری معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تهیه و تدوین نقشه توریستی شهرهای استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، قادر تقی زاده پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح یازدهمین جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی در نیر اظهار کرد: ما خوشحال هستیم که تداوم و کیفیت برگزاری جشنواره ها در سال های اخیر به حدی بوده که از استان های مختلف علاقه مندانی حاضر شدند تا توانمندی گردشگری خود را به نمایش بگذارند.

به گزارش سیب موز وی افزود: بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و بهتر شدن روابط ایران با کشورهای دیگر شاهد افزایش تعاملات بین المللی هستیم که لغو روادید، خرید هواپیما و برقراری پروازها با کشورهای مختلف و اعزام هیأت های مختلف تجاری و گردشگری و صدور ویزاهای فرودگاهی زمینه خوبی را برای توسعه صنعت گردشگری فراهم کرده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تهیه و تدوین نقشه توریستی شهرهای استان اردبیل خبر داد.

تقی زاده اظهار کرد: به ضرورت توسعه صنعت گردشگری در قالب برگزاری نمایشگاه و جشنواره های متعدد اشاره کرد و گفت: ما در نمایشگاه جمهوری آذربایجان از نظر طراحی غرفه و برپایی غرفه های متعدد رتبه اول و در نمایشگاه تهران در بین 31 استان کشور در عرصه خلاقیت و نوآوری موفق به کسب رتبه اول شدیم.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر کارهای خوبی برای اولین بار در حوزه گردشگری و رونق این بخش انجام شده است، اظهار کرد: تهیه و تدارک نقشه توریستی شهرهای مختلف استان برای اولین بار از جمله این اقدامات است در حالی که در برخی از شهرهای استان پیش از این نقشه پایه ای وجود نداشت که سعی کردیم در 21 شهر استان نقشه توریستی و گردشگری تدوین کنیم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل حضور شرکت هلدینگ مارکوپولو در اردبیل و حضور جامعه تورگردانان ایران با مشارکت 150 شرکت و آژانس مسافرتی را یادآور شد و افزود: این آژانس ها 80 درصد گردشگران خارجی را سر و سامان می دهند تا زمینه حضور آنها در کشورمان فراهم آید.

تقی زاده عنوان کرد: 20 آژانس خدمات مسافرتی از کشور ترکیه دعوت شدند تا در استان اردبیل از توانمندی صنعت گردشگری بازدید کنند تا امکان اعزام گردشگران در کشورهای همسایه به استان اردبیل فراهم آید.

وی از استانداردسازی بیش از 20 هتل، برگزاری 18 دوره آموزشی کوتاه مدت تا سقف 160 ساعت برای فعالان عرصه گردشگری خبر داد و یادآور شد: ما امروز شاهد برگزاری یازدهمین جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی در نیر هستیم که قطعاً با تنوع و تکثر استان های مختلف این جشنواره  به مدت دو روز در منطقه نمونه گردشگری بولاغلار برگزار می شود.

انتهای پیام/62001/ت40