لزوم فعال سازی ظرفیت های موجود برای حمایت از پژوهشگران آذربایجان غربی

سیب موز معاون سپاه شهدای آذربایجان غربی تاکید کردلزوم فعال سازی ظرفیت های موجود برای حمایت از پژوهشگران آذربایجان غربی

لزوم فعال سازی ظرفیت های موجود برای حمایت از پژوهشگران آذربایجان غربی

سیب موز: لزوم فعال سازی ظرفیت های موجود برای حمایت از پژوهشگران آذربایجان غربی معاون بسیج علمی، فناوری و پژوهشی سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: باید برای حمایت از پژوهشگران آذربایجان غربی با فعال سازی ظرفیت های موجود گام برداشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، پرویز محمدی ظهر امروز در جلسه هم اندیشی با جوانان که در ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: باید برای فعال سازی ظرفیت های موجود در راستای حمایت از پژوهشگران و نخبگان استان گام برداشت.

به گزارش سیب موز وی با اشاره به اینکه بخش های مختلفی در سازمان برای رونق بخشیدن و هدفمند کردن فعالیت های علمی در تلاش هستند، ادامه داد: این بخش ها هم اکنون در استان ایفای نقش می کنند.

این مسؤول با اشاره به اینکه فعالیت های علمی در مجموعه بسیج استان در دو قالب کلی جهت گیری و اجرا می شوند، اضافه کرد: برنامه هایی که متولی اجرای آن  معاونت بسیج علمی سپاه می باشد همچنین در زمینه  برنامه هایی که توسط سایر اقشار بسیج انجام می گیرد، این معاونت برای ایفای نقش قدم برمی دارد.

وی اضافه کرد: در ارتباط با فعالیت های قسمت نخست، معاونت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه شهداء برنامه ها را توسط پنج قسمت موجود در درون مجموعه انجام می دهد.

*ایفای نقش نهادهای زیرمجموعه معاونت علمی در برنامه های مختلف

وی به ایفای نقش خانه نخبگان، مراکز هدایت و حمایت، مراکز رشد، مرکز حمایت از نخبگان، محققان و مبتکران بسیجی همچنین فعالیت پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج اشاره کرد.

محمدی اضافه کرد: باید این نکته را هم مورد توجه قرار داد که عرصه علم و فناوری یک عرصه عظیم و گسترده ای می باشد بنابراین نیازمند تعامل با بخش های گوناگون هستیم.

معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه شهدای آذربایجان غربی اضافه کرد: این معاونت با مراکز و نهادهای مختلف و هم سو برای تحقق یافتن اهداف در حال همکاری است تا اینکه نتایج مورد انتظار حاصل شود.

وی در ادامه سخنان خود از جمله مجموعه هایی که معاونت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه شهداء با آنها تعامل سازنده دارد و فعالیت های مختلفی را با همکاری یکدیگر انجام می دهند پارک علم و فناوری عنوان کرد.

*حمایت از ایده ها و طرح های دانش بنیان

وی همکاری با پارک علم و فناوری استان در راستای حمایت از ایده ها و پروژه های دانش بنیان را مورد اشاره قرار داد و یادآوری کرد: همچنین با مرکز رشد دانشگاه ارومیه، شهرک های صنعتی و ... همکاری وجود دارد.

محمدی همکاری این معاونت سپاه درراستای انجام فعالیت های علمی با سازمان فنی و حرفه ای استان، جهاددانشگاهی، دانشگاه بقیه الله و صندوق مهر امام رضا (ع) را مورد اشاره قرار داد.

معاون بسیج علمی، فناوری و پژوهشی سپاه شهدای آذربایجان غربی به تلاش این مجموعه و نهادهای زیرپوشش برای  گفتمان سازی پیرامون مطالبات رهبری به ویژه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال 92 و تاکید ویژه رهبر انقلاب درباره مسئله اقتصاد دانش بنیان را داشته ایم، بنابراین معاونت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه شهداء در این زمینه وارد عمل شده است.

انتهای پیام/61002/ب