تعامل بین مردم و مسؤولان فضای مساعدی برای فعالیت های فرهنگی ایجاد کرده است

سیب موز استاندار زنجان:تعامل بین مردم و مسؤولان فضای مساعدی برای فعالیت های فرهنگی ایجاد کرده است

تعامل بین مردم و مسؤولان فضای مساعدی برای فعالیت های فرهنگی ایجاد کرده است

سیب موز: تعامل بین مردم و مسؤولان فضای مساعدی برای فعالیت های فرهنگی ایجاد کرده است استاندار زنجان با بیان اینکه در استان زنجان تعامل بین مردم و مسؤولان بسیار خوب است، گفت: تعامل خوب موجب شده که فضای مساعدی برای فعالیت های فرهنگی وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، اسدالله درویش امیری پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح بزرگترین کتابخانه عمومی خیرساز کشور اظهار کرد: در استان زنجان تعامل بین مسؤولان و مردم بسیار خوب است.

به گزارش سیب موز وی تصریح کرد: تعامل خوب موجب شده که فضای مساعدی برای فعالیت های فرهنگی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از افتخارات مردم استان شور و شعور حسینی و عشق به اهل بیت(ع) و شهداست، تصریح کرد: خوشبختانه در بخش فرهنگی نیز شور و شعور وافری وجود دارد.

استاندار زنجان با اشاره به برگزاری جشنواره آش از سوی میراث فرهنگی استان گفت: از سوی سازمان میراث فرهنگی صدها جشنواره برگزار می شود که یکی از مهم ترین آنها جشنواره آش است.

وی تصریح کرد: شاید در ظاهر ساده به نظر برسد، اما این جشنواره دستاوردهای فرهنگی بسیاری دارد و توانست پیام های فرهنگی و اجتماعی و سیاسی اقوام مختلف را به دنیا مخابره کند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه در این جشنواره بیش از 500 هزار نفر بازدید کردند، گفت: اغلب اقوام و گروه های هنری در این جشنواره هنرهای خود را به نمایش گذاشتند.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره موجب می شود که اقوام شناخته شده که در شکل گیری تمدن ایرانی نقش داشتند، در آن شرکت و حضور داشته باشند.

درویش امیری با اشاره به اینکه حضور همه اقوام از جمله ترک، کرد، بلوچ و عرب در قالب 31 استان دستاورد ارزشمندی بود، تصریح کرد: حضور آن اقوام مورد اقبال و استقبال مردم زنجان با کمترین مزاحمت قرار گرفت.

استاندار زنجان ادامه داد: این ظرفیت در استان زنجان در کنار شور و شعور حسینی وجود دارد و آمادگی برای برگزاری نظیر چنین جشنواره هایی است.

وی با اشاره به اینکه بنیاد فرهنگی مصلی نژاد یکی از بنیادها غیرتجاری است، تصریح کرد: این بنیاد در کشور غالبا مقاصد تجاری و سیاسی دارند، اما بنیاد مصلی نژاد با اهداف فرهنگی و آموزشی فعالیت دارد که این امر جای تقدیر دارد.

استاندار زنجان با اشاره به حمایت های وزیر ارشاد از اصحاب فرهنگ و هنر گفت: شاهد بودیم که نامهربانی هایی نسبت به اهل قلم و رسانه و فرهنگ روا داشته شد که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دفاع جانانه از این افراد داشت و از خود مایه می گذاشت که این امر جای تقدیر دارد.

انتهای پیام/2308/ب30