تلف شدن ماهیان یامچی به خاطر هوای گرم و پایین آمدن سطح آب دریاچه بوده است

سیب موز فرماندار نیر:تلف شدن ماهیان یامچی به خاطر هوای گرم و پایین آمدن سطح آب دریاچه بوده است

تلف شدن ماهیان یامچی به خاطر هوای گرم و پایین آمدن سطح آب دریاچه بوده است

سیب موز: تلف شدن ماهیان یامچی به خاطر هوای گرم و پایین آمدن سطح آب دریاچه بوده است فرماندار شهرستان نیر گفت: تلف شدن ماهیان یامچی به خاطر گرمای بیش از حد هوا و پایین آمدن سطح آب دریاچه بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مهدی احمدی پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: آب شرب شهرستان نیر بهترین و کیفی ترین آب شرب در سطح کشور است و هیچ آلودگی در این آب وجود ندارد.

به گزارش سیب موز وی علت تلف شدن ماهیان دریاچه و سد یامچی را هوای گرم تابستانی و پایین آمدن سطح آب این دریاچه و سد اعلام کرد و افزود: در چنین شرایطی بسیاری از ماهیان هرز و کرات در گل و لای این دریاچه فرونشست کرده و تلف شدند.

فرماندار شهرستان نیر گفت: تلف شدن ماهیان یامچی به خاطر گرمای بیش از حد هوا و پایین آمدن سطح آب دریاچه بوده است.

احمدی از اقدام به موقع مسؤولان امر برای جمع آوری ماهیان تلف شده در این دریاچه خبر داد و گفت: ما بعد از این حادثه به صورت مکرر سلامت آب نیر را مورد سنجش و آزمایش قرار دادیم تا شاهد ارتقای سلامت آنها باشیم.

وی بیان کرد: به هیچ وجه تلف شدن این ماهیان به خاطر آلودگی میکروبی و شیمایی آب نبوده و مرگ آنها مشکل شیمیایی و یا فیزیکی در آب سد یامچی ایجاد نمی کند.

فرماندار شهرستان نیر ادامه داد: رهاسازی ماهیان هرز و کرات در دریاچه نئور و آب های جاری منطقه سبب شده است تا در سال های اخیر ماهیان بومی منطقه تلف شوند که از مردم انتظار داریم اکوسیستم دریاچه ها را با ورود ماهیان مهاجم به هم نزنند.

برنامه ای برای افزایش توربین های بادی در نیر نداریم

احمدی با اشاره به نصب اولین توربین باید در تولید انرژی پاک در نیر اظهار کرد: منطقه نیر شرایط نصب توربین های جدید بادی را ندارد چرا که بادی در این منطقه تولید نمی شود که بخواهیم توربین های جدیدی را نصب کنیم که در این زمینه به همان یک توربین بادی اکتفا کردیم.

وی از آمادگی برای واگذاری آبگرم قینرجه به بخش خصوصی خبر داد و گفت: ما در منطقه نمونه گردشگری سبلان دو مجتمع آبگرم قینرجه و شهر آفتاب داریم که سعی بر این است تا از این فضا استفاده شود.

انتهای پیام/62001/غ30