ایران در زمره 6 کشور برتر دنیا در زمینه مقابله با تهدیدات سایبری دنیا قرار دارد

سیب موز مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری لرستان:ایران در زمره 6 کشور برتر دنیا در زمینه مقابله با تهدیدات سایبری دنیا قرار دارد

ایران در زمره 6 کشور برتر دنیا در زمینه مقابله با تهدیدات سایبری دنیا قرار دارد

سیب موز: ایران در زمره 6 کشور برتر دنیا در زمینه مقابله با تهدیدات سایبری دنیا قرار دارد مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری لرستان گفت: ایران در زمره 6 کشور برتر دنیا در زمینه مقابله با تهدیدات سایبری قرار دارد و با شناسایی به موقع بسیاری از این تهدیدات با آنها مقابله می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، علی سیف ظهر امروز در نخستین جلسه شورای پدافند عامل این شهرستان اظهار کرد: تهدید سایبری در کنار دو تهدید زیستی و قومیتی از موضوعات در دستور کار و اولویت‎دار در پدافند غیر عامل است.

به گزارش سیب موز وی با اشاره به اینکه پدافند غیر عامل یکی از موارد مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب است، خاطرنشان کرد: بر این اساس و با تاکید رئیس جمهور اداره کل پدافند غیر عامل در وزارت کشور راه‎اندازی شده است.

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری لرستان بیان کرد: در این راستا پس از تشکیل شوراهای استانی پدافند غیر عامل در سطح شهرستان‎ها نیز این شورا با کارگروه‎های زیر مجموعه آن تشکیل شده است.

سیف از تهدید زیستی، سایبری و قومیتی به عنوان سه اولویت مهم در پدافند غیر عامل یاد و عنوان کرد: بیوتروریسم به عنوان یک تهدید زیر ساختی در بخش تهدیدات زیستی با هدف به زانو درآوردن کشورهای مختلف در دستور کار برنامه‎ریزان آن قرار دارد.

وی ادامه داد: در بیوتروریسم با انتشار عوامل بیماری‎های انسانی، دامی و آفات نباتی در کشورهای هدف از جمله کشور ایران علاوه بر تحمیل هزینه‎های سرسام‎آور به هر کشور زیرساخت‎های آن در کشور در حوزه‎های مختلفی از جمله حوزه سلامت و درمان تهدید می‎شود.

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری لرستان از تهدیدات سایبری به عنوان یکی از موارد مهم یاد و اظهار کرد: در این تهدید ویروس‎های یارانه‎ای و بد افزارها به زیرساخت‎های مختلف کشورها حمله کرده و صدمات سنگینی را به آنها وارد می‎کنند.

سیف افزود: اگر چه ایران اسلامی گاه کشور هدف اینگونه حملات است، اما خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران در زمره 6 کشور برتر دنیا در زمینه مقابله با تهدیدات سایبری قرار دارد و با شناسایی به موقع بسیاری از این تهدیدات به مقابله با آنها برمی‎خیزد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در شورای پدافند غیر عامل شهرستان بروجرد باید 12 کارگروه زیر مجموعه آن تشکیل و روسای هر کارگروه مشخص شوند.

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری لرستان خاطر نشان کرد: کارگروه‎های دفاعی، امنیتی و انتظامی، بهداشت، سلامت و بیولوژیک، انرژی و آب، صنعت، معدن و تجارت، فرهنگی، آموزشی و اجتماعی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازماندهی و مشارکت مردمی، راه و شهرسازی، امداد و نجات، پشتیبانی و خدمات شهری و اقتصادی کارگروه‎های شورای پدافند غیر عامل را تشکیل داده‎اند.

سیف تاکید کرد: روسای هر یک از کارگروه‎های یاد شده باید با برگزاری منظم و منسجم جلسات هر کارگروه در راستای اجرای وظایف تعریف شده خود اقدام کنند.

انتهای پیام/85012/ح40