جزئیات جدید از استعفاء دست جمعی هیأت رئیسه دانشگاه پیام نور مرکز تبریز/ استقرار دیوان محاسبات در دانشگاه پیام نور استان

سیب موز رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی مطرح کردجزئیات جدید از استعفاء دست جمعی هیأت رئیسه دانشگاه پیام نور مرکز تبریز/ استقرار دیوان محاسبات در دانشگاه پیام نور استان

جزئیات جدید از استعفاء دست جمعی هیأت رئیسه دانشگاه پیام نور مرکز تبریز/ استقرار

سیب موز: جزئیات جدید از استعفاء دست جمعی هیأت رئیسه دانشگاه پیام نور مرکز تبریز/ استقرار دیوان محاسبات در دانشگاه پیام نور استان رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی درباره استعفاء دست جمعی هیأت رئیسه دانشگاه پیام نور مرکز تبریز و انصراف آنان در ادامه کار گفت: استعفای معاونان و رئیس دانشگاه طبیعی بوده و ما به زور نمی توانیم کسی را نگاه داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مجید واحدی پیش از ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی با 29 مرکز و واحد دانشگاهی یکی از بزرگ ترین دانشگاه های دولتی کشور و استان از لحاظ گستردگی آموزش عالی برای تحقق شعار آموزش برای همه، همه جا، همه وقت و رتبه های اول و برتر در حوزه های علمی ، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی قدم برمی دارد.

به گزارش سیب موز وی افزود: دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی با 226 عضو هیأت علمی از لحاظ مرتبه علمی، دو نفر استاد، 9 نفر دانشیار، 58 نفر استادیار، 141 نفر مربی، 17 نفر دستیار علمی و 539 نفر کارمند اداری به بیش از 31 هزار و 790 نفر دانشجوی فعال در مقاطع کارشناسی، 25 هزار و 623 نفر کارشناسی ارشد و یک هزار و 91 و دکترا 47 نفر در رشته های تحصیلات تکمیلی خدمات می دهد.

7 دانشگاه پیام نور در آذربایجان شرقی زیان ده است/ وجود 10 هزار صندلی خالی

واحدی اضافه کرد: تعداد رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی در مقطع کارشناسی 136 رشته، کارشناسی ارشد 66 رشته با کد رشته های کارشناسی ارشد بیش از 105 کد رشته، آموزش محور، پژوهش محور و الکترونیکی و همچنین مقطع دکترا دو رشته برای توسعه تحصیلات تکمیلی حرکت می کند.

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی تعداد دانشگاه های زیان ده و با دانشجوی زیر 200 نفر را در سطح کشور 300 واحد دانشگاهی و در استان 7 واحد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر 10 هزار صندلی خالی در دانشگاه پیام نور استان وجود دارد.

واحدی با بیان اینکه صدور گواهی های موقت در کوتاه ترین وقت ممکن در دانشگاه پیام نور انجام می گیرد، اظهار داشت: در آینده ای نزدیک دانش نامه ها به صورت الکترونیکی صادر می شود.

ثبت 35 مورد اختراع و رونمایی از ابردرخت مصنوعی هوشمند

وی به عملکرد پژوهشی اعضای هیأت علمی دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت:  230 جلد تالیف و ترجمه کتاب، 35 مورد ثبت اختراع و رونمایی از ابردرخت مصنوعی هوشمند و 842 مورد چاپ مقالات در مجلات علمی و پژوهشی و ISI  از جمله اهم کارهای انجام شده در زمینه پژوهش در این دانشگاه است.

واحدی تعداد اعضای علمی دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی را 223 نفر اعلام کرد و گفت: 31 هزار و 790 دانشجو در 130 رشته کارشناسی، 107 رشته کارشناسی ارشد و دو رشته دکترا به تحصیل خواهند پرداخت.

نمی توانیم کسی را به زور  نگه داریم/ حضور دیوان محاسبات در پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی در پاسخ به استعفاء دست جمعی اعضاء هیأت رئیسه دانشگاه پیام نور مرکز تبریز و انصراف آنان در ادامه کار گفت: استعفای معاونان و رئیس دانشگاه طبیعی است و هرسال اتفاق می افتد، حال دسته جمعی یا غیر آن مهم نیست، ما که به زور نمی توانیم بگوییم بمانید!

واحدی در ادامه حضور دیوان محاسبات استان در دانشگاه پیام نور استان را امری طبیعی همانند دیگر ادارات برای بازرسی اعلام کرد و گفت: اقدام دیوان محاسبات همانند سال های گذشته بوده و ما برای شفافیت کارها همکاری های لازم را با دیوان محاسبات انجام می دهیم و اگر انحرافی و تخلفی باشد بنده پاسخگو هستم.

این مقام مسؤول در واکنش به بیانیه بسیج دانشجویی و مسؤول نهاد رهبری این دانشگاه عنوان کرد: اظهارنظر برای تشکل ها آزاد است و بیانیه صادر شده در راستای کمک به دانشگاه بود، ما این همه کار کردیم چرا روی یک نقطه زوم می کنید؟

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی تعداد پروژه های در دست اجرای دانشگاه پیام نور استان را 6 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مجتمع های فرهنگی اسکو و مرند با پیشرفت 70 درصد با زیربنایی 404 متر مربع، اجرای سوله های ورزشی اسکو و مراغه با پیشرفت 60 درصد با زیربنایی یک هزار و 600 متر مربع و اجرای ساختمان آموزشی و اداری ورزقان با پیشرفت 60 درصد با زیربنای یک هزار و 300 متر مربع از جمله پروژه های مهم دانشگاه پیام نور استان است.

انتهای پیام/60001/و40