مردم، میراث بانان واقعی و حافظ هویت تاریخی تبریز

سیب موز مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی مطرح کردمردم، میراث بانان واقعی و حافظ هویت تاریخی تبریز

مردم، میراث بانان واقعی و حافظ هویت تاریخی تبریز

سیب موز: مردم، میراث بانان واقعی و حافظ هویت تاریخی تبریز مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی گفت: مردم به عنوان میراث بانان واقعی باید از هویت تاریخی تبریز حفاظت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مرتضی آبدار ظهر امروز در نشست هم اندیشی پویش پاسداری از محیط زیست و میراث فرهنگی در جمع مدیران تشکل های مردم نهاد اظهار داشت: در تلاشیم تا عموم مردم را با عظمت تاریخی تبریز و جایگاه واقعی آن آشنا کنیم تا خود مردم در نقش میراث بانان ظاهر شوند.

به گزارش سیب موز وی بیان کرد: حفاظت و نگهداری از میراث فرهنگی باید به کمک تشکل ‏های مردم نهاد محقق شود چرا که با کمک سمن ها و تشکل های مردم نهاد می توانیم پیوندی ناگسستنی میان مردم و این میراث گرانبها بوجود آوریم.

آبدار خطاب به مدیران تشکل ها گفت: با وجود تمام محدودیت ها با تمام توان در حال انجام رسالت خود در زمینه میراث فرهنگی هستیم و در این مورد در تعامل با شهرداری تبریز در تلاشیم اماکن با ارزشی همچون بازار تبریز را به صورت شایسته حفظ و حفاظت کنیم.

وی در ادامه افزود: سازمان های مردم نهاد می توانند زمینه ساز توسعه در جامعه باشند از این رو در ساختار دبیرخانه تبریز 2018 کمیته تشکل های مردم نهاد را به عنوان یکی از 9 کمیته اصلی در نظر گرفته ایم چرا که بر این باوریم مشارکت عمومی مردم بازویی قدرتمند برای رسیدن به اهداف تبریز 2018 است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: تشکل های مردم نهاد با ظرفیت بسیار بالایی که دارند بهترین حامی ما هستند. طرح های نوآورانه و پیشنهادی از سوی این تشکل ها پس از بررسی از سوی دبیرخانه تبریز 2018 در صورتی که قابلیت اجرایی داشته باشند، مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ابراز امیدواری کرد تا همکاری های مشترک و هم افزایی برای حفظ و صیانت از میراث فرهنگی و تاریخی در بین سازمان مرم نهاد بیشتر شود و در سایه این همکاری تبریز روز به روز بیشتر آماده استقبال شایسته از سال 2018 شود.

گفتنی است نشست هم اندیشی پویش پاسداری از محیط زیست و میراث فرهنگی با حضور مدیران تشکلهای مردم نهاد و به همت خانه محیط زیست استان برگزار شد.

انتهای پیام/60002/آ 30/