انفاق کردن شکاف طبقاتی در جامعه را از بین می برد

انفاق کردن شکاف طبقاتی در جامعه را از بین می برد

سیب موز: انفاق کردن شکاف طبقاتی در جامعه را از بین می برد

قروه- نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر انفاق از داشته ها، گفت: آنچه باعث از بین بردن شکاف طبقاتی در جامعه می شود همین سنت حسنه انفاق کردن است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیمحمد مرادی بعداز ظهر امروز پنجشنبه در همایش خیرین شهرستان قروه به مناسبت جشن عاطفه ها اظهار داشت: انفاق کردن به هر صورتی امکان دارد، یکی با نصیحت کردن، وقت گذاشتن برای دیگران و یکی هم با کمک مالی این کار را انجام می دهد و از هر آنچه که دارد چه معنوی چه مادی می بخشد.

به گزارش سیب موز وی با بیان اینکه حضرت خدیجه (س) نخستین سرمایه دار و سرمایه گذار اسلام بود، افزود: این افراد زیربنای سنت انفاق را دایر کردند و در واقع با اخلاص تمام از داشته های خود می بخشیدند.

به گفته مرادی انفاق از داشته ها برای پر کردن چاله ها و شکاف های طبقاتی در جامعه است لذا دارایی ثروتمندان باید در مسیر خدمت به جامعه هزینه شود.

وی با تأکید بر اینکه ثروت در هر صورت از دست می رود، تصریح کرد: چه بهتر است که این ثروت به نحوی درست و برای خودمان هزینه شود.

مرادی ثروتی را ماندگار دانست که در راه انفاق و بخشندگی عاقبت به خیری را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه آنچه انسان را در ذهن ها زنده می سازد کردار نیک است بر انفاق از داشته ها تأکید کرد و یادآور شد: اگر توجه به مردم نیازمند نباشد کارها بی ثمر است لذا باید هر کس به اندازه توان خود کمک کند.

مرادی در ادامه اشاره ای به خانواده های زندانی داشت و حمایت آنان را ضروری خواند و گفت: هر انسانی سه دوست و یار در زندگی دارد که شامل ثروت، خانواده و کردار نیک است و در این میان تنها دوستی که تا همیشه با آدمی می ماند همین کردار و رفتار است.