گذشت یک میلیاردتومانی شاکیان موجب آزادی48زندانی درکردستان شد

گذشت یک میلیاردتومانی شاکیان موجب آزادی۴۸زندانی درکردستان شد

سیب موز: گذشت یک میلیاردتومانی شاکیان موجب آزادی48زندانی درکردستان شد

سنندج- مدیرکل زندان های استان کردستان عنوان کرد: گذشت یک میلیارد و 400 میلیون تومانی شاکیان زمینه آزادی 48 نفر زندانی جرائم غیرعمد استان را فراهم کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  روابط عمومی اداره کل زندان های کردستان، اسحاق ابراهیمی کمک به گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه را موجب کاهش جمیعت کیفری زندان ها دانست و گفت: بسیاری از پرونده های قضائی را می شود با پادرمیانی بزرگان و ریش سفیدان حل و فصل نمود و از ورود آنها به محاکم قضائی که ممکن است منجر به مجازات حبس نیز شود جلوگیری کرد.

به گزارش سیب موز وی در حال حاضر تعداد 198 زندانی جرائم غیر عمد در زندان های استان تحمل حبس می شود، بیان کرد: متاسفانه تعدادی از افراد جامعه به دلیل آشنا نبودن با قوانین  مرتکب فعلی شده اند که قانونگذار آن را جرم تلقی کرده و برای آن مجازات در نظرگرفته است.

وی اضافه کرد: از آن جمله می توان به مواردی همچون بدهکاری مالی (به جز کلاه برداری)، تصادف منجر به جرح، حوادث کارگاهی، مهریه و نفقه وغیره اشاره کرد.

مدیرکل زندان های کردستان از دست و پنجه نرم کردن خانواده های زندانیان به خصوص زندانیان جرائم غیرعمد با آسیب ها و مشکلات اجتماعی عدیده سخن به میان آورد و گفت: خانواده های این دسته از زندانیان که به طور ناخواسته روانه زندان شده اند عمدتاً در معرض انواع آسیب های اجتماعی به دلیل عدم حضور سرپرست خانواده هستند و در صورت غفلت در  رسیدگی به موقع و صحیح به آن ها ممکن است به تدریج خانواده و یا فرزندان این افراد نیز به چرخه بزهکاری و آسیب های اجتماعی جامعه وارد شوند.

ابراهیمی فلسفه تشکیل ستاد مردمی دیه را کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد دانست و بیان داشت: خوشبختانه از ابتدای سال جاری تاکنون با کمک های خیرین و ستاد مردمی دیه تعداد 48 زندانی جرائم غیر عمد از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده هایشان بازگشته اند.

وی روحیه گذشت و فداکاری در میان مردم کردستان را مثال زدنی دانست و اظهارداشت: همچنین در سال 95 شکات پرونده های قضائی با گذشت از یک میلیارد و 400 میلیون تومان  زمینه آزادی 48 زندانی جرائم غیر عمد را فراهم کرده اند که این مهم خود مهر تاییدی بر ادعای با گذشت بودن مردم این خطه از کشور دارد.

وی هم چنین اعطای 200 میلیون تومان بلاعوض از طریق منابع مالی ستاد دیه استان و هم چنین تسهیلات بانکی در قالب وام قرض الحسنه به مبلغ 426 میلیون تومان را بی تاثیر در آزادی این تعداد زندانی جرائم غیر عمد ندانست.