ضریح بارگاه امام زاده جعفر(ع) کوهانی«نهاوند» رونمایی شد

نهاوند- با حضور جمعی از مسئولین نهاوند ضریح بارگاه امام زاده جعفر(ع) کوهانی«نهاوند» رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فیض الله اسد پور ظهر پنجشنبه در این مراسم که با حضور امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مجاوران و زائران این بارگاه برگزار شد، گفت: خوشبختانه این بارگاه ملکوتی منتسب به امام زاده جعفر (ع) در مساحت 300 مترمربع ساخته شده است.

به گزارش سیب موز وی با اشاره به اینکه ضریح این امام زاده بااعتباری افزون بر 700 میلیون ریال از محل کمک واقفان خریداری شده است، گفت: به حمدالله تاکنون در این امام زاده با نیات خیر واقفان روستای کوهانی و شهرستان نهاوند بیش از 4.5 میلیارد ریال برای نوسازی آن هزینه شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نهاوند با اشاره به اینکه برای اتمام نوسازی این امام زاده حدوداً 4.5 میلیارد ریال اعتبار لازم است، گفت: با توجه به اینکه نمی شود بر اعتبارات دولتی درزمینهٔ ساخت وساز مساجد و نوسازی و بهسازی امام زاده ها حساب کرد امیدواریم خیرین محترم بیش ازپیش نسبت به این موضوع اهتمام ویژه تری داشته باشند.

ضریح بارگاه امام زاده جعفر(ع) کوهانی«نهاوند» رونمایی شد

سیب موز: ضریح بارگاه امام زاده جعفر(ع) کوهانی«نهاوند» رونمایی شد

وی بابیان اینکه نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی برای جذب اعتبار جهت ساخت و تکمیل این بقعه مبارکه قول مساعد داده اند، گفت: مقام معظم رهبری همواره تأکید بسیار زیادی به استفاده از ظرفیت این بقاء مبارک دارند و فرمودند که بقاء متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند.

اسد پور افزود: در راستای تحقق فرمایشات و دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری خوشبختانه اقدامات بسیار زیادی در راستای ورود جوانان و نوجوانان به این بقاء مبارک انجام و یا در حال انجام است که اجرای طرح های ویژه در نوروز، تابستان و غیره برای جوامع هدف ازجمله آن ها است.