اعزام 6700 لرستانی به عتبات عالیات طی امسال

اعزام ۶۷۰۰ لرستانی به عتبات عالیات طی امسال

سیب موز: اعزام 6700 لرستانی به عتبات عالیات طی امسال

خرم آباد - مدیرکل حج و زیارت لرستان از اعزام 6700 نفر به عتبات عالیات طی امسال در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد خسروی ظهر پنجشنبه در دیدار رئیس سازمان حج و زیارت کشور با نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به وجود 33 شهید لرستانی حادثه منا اشاره کرد و اظهار داشت: از مجموع 462 شهید ایرانی حادثه منا 33 شهید مربوط به لرستان بوده که از این تعداد 13 شهید مربوط به بروجرد، پنج شهید مربوط به دورود، 9 شهید مربوط به ازنا، دو شهید مربوط به الیگودرز، سه شهید مربوط به محدوده جغرافیایی خرم آباد و یک شهید مربوط به الشتر هستند.

به گزارش سیب موز وی با اشاره به اینکه شش شهرستان استان لرستان داغدار حادثه منا بودند، افزود: مراسم باشکوهی برای گرامیداشت شهدای منا در استان برگزار که موجب تسلی خاطر خانواده شهدای این حادثه شد.

مدیرکل حج و زیارت لرستان سرکشی مستمر از خانواده شهدای لرستانی حادثه منا، پیگیری های حقوقی و بیمه ای آن ها و ... را از جمله خدمات ارائه شده به خانواده شهدای منا دانست و گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان بیش از 30 خدمات را برای خانواده شهدای منا تعریف و ابلاغ کرده است.

خسروی در بخش دیگری از صحبت های خود به اقدامات حج و زیارت لرستان برای اعزام زائرین به اربعین حسینی اشاره کرد و بیان داشت: علاوه بر 36 دفتر زیارتی 16 دفتر پستی برای ثبت نام زوار در تمام نقاط استان دایر شده و کار ثبت نام زائرین اربعین را انجام می دهند با این اقدام تمامی افراد در دورترین نقاط استان می توانند با مراجعه به دفاتر پستی ویزا دریافت کنند.

وی عنوان کرد: با تدابیر ما زائرین لرستانی کربلا و نجف در هتل های استان که تمامی پرسنل آن ها لرستانی هستند اسکان داده می شوند که ضمن ارائه خدمات مطلوب به زوار هزینه اسکان آن ها 18 درصد کمتر شده است.

خسروی با اشاره به اینکه در پنج ماه اول امسال شش هزار و 700 زائر از لرستان به عتبات عالیات اعزام شدند، اضافه کرد: این در حالی است که در شش ماه اول سال گذشته دو هزار و 700 زائر لرستانی به عتبات مشرف شدند.