67 واحد صنعتی غیرفعال در استان وجود دارد

67 واحد صنعتی غیرفعال در استان وجود دارد

سیب موز: 67 واحد صنعتی غیرفعال در استان وجود دارد سیب موز استان ها > زنجان -

تعداد 314 واحد از شرکت ها و واحدهای تولیدی استان از مرداد 84 تا خرداد 92 تعطیل شدند و این در حالی است که از مرداد 92 تا پایان خرداد 95، تنها 67 واحد صنعتی غیر فعال شدند.

به گزارش خبرآنلاین، استاندار زنجان در نشست خبری ماهانه گفت: سیاست های حمایتی دولت از واحدهای صنعتی موفق تر از دولت های قبل بوده است. میانگین واحدهای تعطیلی در 8 سال دولت دهم، سالانه 40 واحد و در دولت یازدهم 22 واحد بوده ضمن اینکه 45 واحد تعطیل نیز در دولت مجددا راه اندازی و شروع بکار کردند.

به گزارش سیب موز جمشید انصاری افزود: 72 واحد، امکان راه اندازی مجدد نخواهند داشت که یکی از دلایل این امر، فرسودگی بالا و یا منسوخ شدن نوع محصول تولیدی این واحدها است.

مقام عالی استان از آغاز خرید گندم از کشاورزان استان از اواخر خرداد ماه خبر داد و گفت: تاکنون 123 هزار تن گندم تولیدی کشاورزان استان توسط دولت خریداری شده که نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته و پیش بینی می شود 20 الی 25 درصد بیش از گذشته تولید گندم داشته باشیم.

وی گندم خریداری شده در کشور را10 میلیون تن عنوان و افزود: بعد از سال 83 بار دیگر کشور در بحث تولید گندم به خودکفایی می رسیم.

استاندار زنجان درباره بیمه محصولات کشاورزی اشاره نمود و افزود: خسارت های ناشی از سرمازدگی، سیل و سایر موارد در محصولات کشاورزی فقط به محصولات بیمه شده تعلق می گیرد که در سال گذشته مبلغ 305 میلیارد ریال از صندوق بیمه کشاورزی به کشاورزان خسارت دیده از بخش های مختلف اعم از زراعت، باغداری و دام و طیور تعلق گرفت که 222 میلیارد ریال از خسارت ها تاکنون پرداخت و 83 میلیارد ریال مانده خسارت است که بیشتر مربوط به خسارتهای محصولات باغی می باشد.

انصاری خاطر نشان شد: عملکرد خوب صندوق بیمه محصولات کشاورزی در پرداخت خسارت ها، باعث ترغیب کشاورزان برای بیمه نمودن محصولات کشاورزی شده بطوریکه در سال جاری میزان بیمه محصولات کشاورزی 15 درصد افزایش داشته است.