کلینتون در نظرسنجی ها از رقیب خود پیشی گرفت

کلینتون در نظرسنجی ها از رقیب خود پیشی گرفت

سیب موز: کلینتون در نظرسنجی ها از رقیب خود پیشی گرفت

سیب موز به گزارش افکارنیوز، <!-- Content -->

هیلاری کلینتون در جدیدترین نظرسنجی ملی موفق شد حمایت 45.6 درصد از رأی دهندگان آمریکایی را به خود جلب کند و ترامپ حمایت 40.6 درصد از مردم آمریکا را به خود جلب کرد.

به گزارش سیب موز پایگاه اطلاع رسانی «هیل» وابسته به کنگره آمریکا گزارش کرد، دو ماه پیش، اختلاف کلینتون با رقیب جمهوری خواه خود دو رقمی بود و در حالیکه 50 درصد از رأی دهندگان آمریکایی از کلینتون حمایت می کردند، 39 درصد از ترامپ طرفداری می کردند.

«گری جانسون» نامزد لیبرال و «جیل استین» نامزد حزب سبز بعنوان گزینه های بالقوه، پیشتازی کلینتون در مقابل ترامپ را به 4 درصد کاهش دادند و کلینتون با 39 درصد در مقابل ترامپ با 35 درصد همچنان پیشتاز است.

این نظرسنجی نشان داد، 53 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی، احساس رضاتمندی به کلینتون نداشتند، 60 درصد نیز احساس ناخوشایندی به ترامپ داشتند و یک نفر از هر پنج نفر یا تقریباً 20 درصد، نظر منفی به هر دو آنها داشتند.

طبق این نظرسنجی، 61 درصد از رأی دهندگان احتمالی آمریکا درباره انتخابات آمریکا نگران هستند و 23 درصد از این انتخابات هیجان زده هستند و 9 درصد نیز اعلام کردند که خسته شده اند.

نظرسنجی مذکور از طریق تلفن همراه و خط ثابت در بین بازه 26 ژوئن تا 29 ژوئن انجام گرفته است و یکهزار رأی دهنده احتمالی در آن شرکت کرده اند.