رشد آهسته تر از انتظار تورم سوئد در ماه می 2016

سیب موز تورم سوئد در ماه می 2016 کندتر از حدانتظار بوده است و این موضوع عاملی برای افزایش فشار بر روی بانک مرکزی به منظور گسترش اقدامات محرک کم سابقه خود در نشست ماه آینده خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، بر اساس اطلاعات دفتر آمار سوئد، قیمت مصرف کننده در ماه می رشد سالانه 0.6 درصدی را به ثبت رسانده و نسبت به ماه قبل رشدی 0.8 درصدی داشته است. ریکس بانک و تحلیلگران مورد بررسی بلومبرگ انتظار رشد 0.7 درصدی را داشتند. همچنین میزان تورم تنظیم شده برای هزینه های استقراضی و رهن رشد سالانه 1.1 درصدی را به ثبت رساند.

با انتشار این آمار خوش بینی سیاست گذاران در استکهلم برای تقویت تورم کمرنگ شده است. تورم سوئد از اواخر سال 2011 تاکنون زیر هدف 2 درصدی بوده است. بانک مرکزی سوئد در ماه آوریل با ارائه بسته های تحریکی پیش بینی کرد که در سال آینده و پس از کاهش نرخ بهره به زیر صفر و رونمایی از برنامه خرید اوراق قرضه، تورم به هدف 2 درصدی خواهد رسید.

مایکل گران، تحلیلگر دانسکه بانک در استکهلم اعلام کرد: «ما شاهد حرکت تورم در جهتی اشتباه هستیم. تا زمانی که بانک مرکزی نسبت به رشد دستمزدها و تورم وارداتی بسیار خوش بین باشد، نزدیک کردن تورم به 2 درصد کاری بسیار بسیار دشوار خواهد بود. »

رشد آهسته تر از انتظار تورم سوئد در ماه می 2016

سیب موز: رشد آهسته تر از انتظار تورم سوئد در ماه می 2016 در معاملات امروز کرون در برابر یورو افتی 0.3 درصدی را تجربه کرد به طوری که هر یورو معادل 9.328 کرون معامله شد.