وجود بیش از 400 اثر ثبت شده ملی در محور تاریخی – فرهنگی اصفهان

سیب موز مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان اعلام کرد: در محور تاریخی – فرهنگی اصفهان بیش از 400 اثر ثبت شده ملی و 4 اثر ثبت شده جهانی وجود دارد.

وجود بیش از 400 اثر ثبت شده ملی در محور تاریخی – فرهنگی اصفهان

سیب موز: وجود بیش از 400 اثر ثبت شده ملی در محور تاریخی – فرهنگی اصفهان  حسین جعفری در گفتگو با خبرنگار ایمنا تصریح کرد: احیای محور 23 کیلومتری تاریخی – فرهنگی اصفهان که 500 هکتار مساحت دارد، در دستور کار سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان قرار گرفته است.

وی به وجود بیش از 400 اثر ثبت شده ملی و 4 اثر ثبت شده جهانی در این محور اشاره کرد و افزود: از جمله آثار ثبت شده جهانی محور تاریخی – فرهنگی اصفهان می توان به میدان امام خمینی(ره) ،مسجد امام(ره)، چهلستون و مسجد جامع اشاره کرد که این آثار فاخر و ارزشمند شهر اصفهان در یونسکو به ثبت رسیده اند.

به گزارش سیب موز

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان از گردشگری به عنوان صنعت مهم اقتصادی کشور و شهر اصفهان یاد کرد و گفت: برنامه ریزی های دولت، شورای شهر و شهرداری اصفهان برای ارتقای این صنعت است.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری توسط سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان انجام شده و سعی کردیم در بافت تاریخی با ظرفیت ها از جمله ادوار تاریخی اصفهان بپردازیم؛ از این رو پس از احیای میدان امام علی(ع) ، احیای دولتخانه صفوی در محدوده میدان امام (ره) مطرح شده و تاکنون اقدامات خوبی در این باره انجام شده است.

جعفری اضافه کرد: پس از اینکه محدوده فرضی دولتخانه صفوی نهایی شد تا بتوانیم در این محدوده فعالیت هایی را انجام دهیم، خوشبختانه پروژه های عمرانی خوبی در این محدوده تعریف شد که از جمله آنها می توان به حذف عبور خودرو از میدان امام(ره) اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه احیای ورودی های میدان امام(ره) در حال انجام است، اظهارکرد: کف سازی خیابان سپه تا میدان امام حسین(ع) ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان افزود: موضوع مهم دیگر کف سازی و پیاده راه سازی چهارباغ عباسی است که به برکت طرح "سه شنبه های بدون خودرو" رقم می خورد، در برنامه سالجاری کف سازی چهارباغ عباسی مطرح است که در این راستا آسفالت ها جمع آوری و سنگفرش انجام می شود. /09134/115