ویژه برنامه های گرامی داشت یاد و خاطره شهدای منا در اصفهان برگزار می شود

سیب موز معاون فرهنگی بنیاد شهید از برگزاری دهها ویژه برنامه در سراسر استان به منظور گرامی داشت یاد و خاطره شهدای منا خبر داد.

ویژه برنامه های گرامی داشت یاد و خاطره شهدای منا در اصفهان برگزار می شود

سیب موز: ویژه برنامه های گرامی داشت یاد و خاطره شهدای منا در اصفهان برگزار می شود

ویژه برنامه های گرامی داشت یاد و خاطره شهدای منا در اصفهان برگزار می شود 2

سیدعلی قریشی در گفت وگو با ایمنا، با اشاره به جنایت رژیم آل سعود در کشتار مردم مسلمان جهان در حج سال گذشته، گفت: این حادثه خون بار یاد حج خونین سال 66 و کشتار حجاج مظلوم بیت الله الحرام را زنده کرد.

وی ادامه داد: قطعا این روسیاهی که نشان از بی تدبیری و بی کفایتی رژیم آل سعود در مناسک حج سال 94 در تاریخ باقی خواهد ماند.

به گزارش سیب موز

وی با بیان اینکه در این فاجعه 468 نفر از حجاج ایرانی شهید شدند، افزود: از این تعداد 28 نفر آن ها از استان اصفهان هستند.

قریشی با اشاره به دیدار جمعی از خانواده های شهدای منا با رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: امروز تعدادی از این خانواده ها به تهران اعزام شده اند و با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار دارند.

وی اضافه کرد: دعای کمیل این هفته در گلستان شهدای اصفهان به یاد شهدای منا برگزار می شود و برنامه های ویژه ای به همین مناسبت در گلزارهای شهدای سراسر استان برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان اظهارداشت: همچنین به همین مناسبت دعای عرفه به یاد شهدای منا در گلستان شهدای اصفهان توسط مداح اهل بیت(ع) در روز یکشنبه 21 شهریورماه 95 قرائت می شود.

وی عنوان کرد: برپایی نمایشگاه عکس فاجعه منا، پخش کلیپ فاجعه منا و توزیع آن در شبکه های مجازی، اجرای برنامه های متناسب با شرایط بومی شهرستان ها توسط خانواده معظم شهدا و اجرای طرح دیدار از خانواده های معظم شهدای منا از دیگر برنامه های سالگرد شهدای منا خواهد بود.

قریشی در پایان یادآور شد: همچنین قرار است در روز جمعه 26 شهریورماه 95 نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت در مسجد صدیقه طاهره شهرستان شهرضا راجع به شهدای فاجعه منا بعد از نماز مغرب و عشا به سخنرانی بپردازد./04/175/175