بلیت اتوبوس 20 درصد گران شد

سیب موز بلیت اتوبوس 20 درصد گران شد

بلیت اتوبوس ۲۰ درصد گران شد

سیب موز: بلیت اتوبوس 20 درصد گران شد

همزمان با دور دوم سفرهای تابستانی نرخ کرایه اتوبوس های برون شهری 20 درصد افزایش یافت، برای دومین بار است که طی سال جاری قیمت بلیت اتوبوس های برون شهری گران می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از تسنیم، اواسط اسفند ماه سال گذشته مانند سال های اخیر 20 درصد به نرخ کرایه بلیت اتوبوس های مسافربری برون شهری افزوده شد. قیمتی که معمولا پس از پایان تعطیلات (نیمه های فرودین سال بعد) به روال قبلی باز می گشت. اما امسال افزایش 20 درصدی بر خلاف همیشه به کل سال تعمیم یافت و به قیمت قبلی بازنگشت.

این در حالی است که با ابلاغ اتحادیه شرکت های تعاونی مسافربری کشور از ساعت 23 دیشب 20 درصد به قیمت بلیت اتوبوس افزوده شده است. به این ترتیب طی 6 ماه اخیر نرخ بلیت اتوبوس 40 درصد افزایش یافته است.

لیست جدید قیمت درج شده بلیت اتوبوس در ترمینال غرب

بلیت اتوبوس ۲۰ درصد گران شد 2

به گزارش سیب موز

رئیس اتحادیه شرکتهای تعاونی مسافری نیمه اسفندماه سال گذشته از افزایش 15درصدی نرخ بلیت اتوبوس خبرداد و با بیان این که نرخ های جدید پس از تعطیلات اعمال می شود.

وی تصریح کرد: فکر نمی کنم در بخشهای مختلف از جمله اقتصاد، خدمات، درمان و چنین چیزی روی داده باشد.

وی با بیان اینکه قیمتها در مایحتاج مردم به صورت هفتگی افزایش می یابد، افزود: از 25 اسفند ماه امسال 15 درصد به نرخ بلیت اتوبوس افزوده می شود و با توجه به تورم و رکود حاکم بر اقتصاد کشور فکر نمی کنم این عدد قابل توجهی باشد.

وی تأکید کرد: واقعیت آن است که این نرخ چندان پوشش افزایش قیمت اقلام را نمی دهد اما مردم توان ندارند و باید به فکر قشر آسیب پذیر جامعه باشیم، برخی حتی توان پرداخت این 15 درصد افزایش قیمت را هم ندارند.

رئیس اتحادیه شرکتهای تعاونی مسافری در پاسخ به این پرسش که دولت چه کاری برای تعاونی های مسافربری کشور انجام داده است، گفت: متأسفانه دولت در این زمینه کاری نکرده است، آنها امکانات و شرایط لازم را برای کمک به شرکتهای مسافربری ندارند.

عامری با ابراز اینکه "در بحث امکانات و نیازهای ما در پایانه ها کمبودهایی داریم" بیان کرد: دولت قبل وعده های فراوانی برای حمایت از اتوبوس داران داد، اما نه در آن دولت و نه در این دولت هیچ کدام از این وعده ها عملی نشده است.