بهره برداری از سخت ترین طرح آبرسانی روستایی کشور

سیب موز بهره برداری از سخت ترین طرح آبرسانی روستایی کشور

بهره برداری از سخت ترین طرح آبرسانی روستایی کشور

سیب موز: بهره برداری از سخت ترین طرح آبرسانی روستایی کشور

سخت ترین طرح آب رسانی کشور با حضور رئیس شرکت آب و فاضلاب کشور در روستاهای رامه بالا و پایین شهرستان آرادان به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این طرح به علت گذر11 کیلومتر لوله های انتقال آب از8 کیلومتر راه صعب العبور کوهستانی یکی از سخت ترین و پرهزینه ترین طرح های آب رسانی کشور به شمار می آید که با کمک بسیج سازندگی اجرا شد و با حضور رئیس شرکت آب و فاضلاب کشور به بهره برداری رسید.

روستاهای رامه بالا و پایین شهرستان آرادان ، محل دقیق اجرای طرح است.

آقای کشاورزیان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان گفت: اجرای طرح شامل 18 باب حوضچه با ابنیه فشار شکن و3 باب مخزن درمجموع به ظرفیت 200 متر مکعب، 20 میلیارد ریال هزینه داشت .

به گزارش سیب موز

همچنین امروز مرحله دوم طرح آب رسانی به روستای چارطاق آرادان هم با 10 میلیارد ریال اعتبارکلنگ زنی شد .

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در حاشیه مراسم بهره برداری از این طرح آب رسانی گفت : طرح آب رسانی به رامه بالا و پایین گران ترین طرح آب رسانی در کشور بود و به طور میانگین برای آب رسانی به هرخانوار300 میلیون ریال هزینه شد.

آقای حمیدرضا جانبازافزود امسال 20 هزار میلیارد ریال ازمحل صندوق توسعه ملی به آبرسانی روستایی اختصاص داده شد.

وی گفت: این اعتبار برای ساخت 926 مجتمع آبرسانی روستایی هزینه می شود و دو میلیون نفر روستایی را ازآب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند خواهد کرد.

جانباز افزود تا سه سال آینده با حمایت مجلس و دولت همه روستاهای با جمعیت بیش از 20 خانوار کشور از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.

خبرهای مرتبط :

بهره برداری از مسکن روستایی

بهره برداری از سه طرح آبی و برقی در جنوب کشور