بازدید رئیس مجلس ملی فرانسه از اصفهان

سیب موز بازدید رئیس مجلس ملی فرانسه از اصفهان

بازدید رئیس مجلس ملی فرانسه از اصفهان

سیب موز: بازدید رئیس مجلس ملی فرانسه از اصفهان

رییس مجلس ملی فرانسه عصر چهارشنبه وارد اصفهان پایتخت فرهنگی ایران شد و در فرودگاه مورد استقبال استاندار و مقام های این استان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، 'کلود بارتلون ' رییس مجلس ملی فرانسه و هیات پارلمانی همراه، در سفر 2 روزه به اصفهان از برخی جاذبه های تاریخی این شهر دیدن و با استاندار و مسئولان استان دیدار و گفتگو خواهند کرد.

رئیس مجلس ملی فرانسه در بدو ورود به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان گفت: اشتیاق زیادی برای دیدن شهر اصفهان دارم و توصیف این شهر را زیاد شنیده ام.

استاندار اصفهان نیز ضمن خوشآمد گویی اعلام کرد: در دولت تدبیر و امید و بویژه پس از برجام آمار ورود گردشگران و جهانگردان به اصفهان تا سه برابر افزایش یافته و بیش یکصد هیات خارجی وارد اصفهان شده اند.

رسول زرگرپوراضافه کرد: جهانگردان از 86 کشور جهان در این مدت از استان اصفهان دیدن کرده اند که بیشترین آمار در این زمینه مربوط به کشورهای اروپایی بویژه آلمان بوده است.

رئیس مجلس ملی فرانسه دوشنبه شب بنا به دعوت علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به جمهوری اسلامی ایران سفرکرده و این سفر تا جمعه ادامه خواهد داشت.

رییس مجلس ملی فرانسه در 2 روز گذشته با رییس جمهوری، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رییس مجلس شورای اسلامی، دبیر شورای امنیت ملی کشور و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و درباره آخرین مناسبات دوجانبه، پارلمانی، منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه، نایب رییس کمیسیون امور خارجه مجلس فرانسه و یکی از اعضای کمیته دفاعی- ملی مجلس، کلود بارتلون رییس مجلس ملی فرانسه را همراهی می کنند.

کلود بارتلون رئیس مجلس فرانسه با تأکید بر نقش ایران به عنوان کشوری مبارز در برابر تروریست اظهار کرده است: نقش ایران به عنوان کشوری تأثیرگذار در مبارزه با تروریست قابل توجه است.

وی همکاری های اقتصادی بین دو کشور ایران و فرانسه را یکی از مهمترین محورهای این سفر خوانده است.

رئیس مجلس فرانسه با بیان اینکه نمایندگان نماینده دموکراسی در کشورشان محسوب می شوند، گفت: روابط بین مسئولان سیاسی و دولت از طریق نمایندگان پیش می رود.

وی ادامه داد: ما چندی پیش شاهد سفر رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه ایران به فرانسه بوده ایم و امیدواریم همکاری های پارلمانی خوبی بین دو کشور انجام شود.

خبرهای مرتبط :

رئیس مجلس ملی فرانسه امشب وارد تهران می شود

بناهای تاریخی نیازمند سرمایه گذار