علمای بحرین احکام دادگاه های آل خلیفه ظالمانه را ظالمانه خواندند

سیب موز علمای بحرین احکام دادگاه های آل خلیفه ظالمانه را ظالمانه خواندند

علمای بحرین احکام دادگاه های آل خلیفه ظالمانه را ظالمانه خواندند

سیب موز: علمای بحرین احکام دادگاه های آل خلیفه ظالمانه را ظالمانه خواندند

علمای دینی بحرین با انتشار بیانیه ای، احکام دادگاه های آل خلیفه علیه شخصیت ها و علمای دینی این کشور را را ظالمانه و مغایر با قوانین بین المللی دانستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دراین بیانیه علمای دینی بحرین آمده است: احکام صادره علیه «مجید المشعل» رئیس هیأت علمای بحرین و شمار دیگری از علمای این کشور ظالمانه و مغایر با قوانین بین المللی است. این احکام ظالمانه نمی تواند عزم آزادیخواهان برای تحقق خواسته های عادلانه شان را سست کند.

به گزارش سیب موز

علمای دینی بحرین در بیانیه خود بار دیگر از مسئولان آل خلیفه خواستند که سوزاندن این کشور در آتش ظلم و ستم طایفه ای را متوقف کند.

این بیانیه آزادی فوری تمامی علما و شخصیت های مردمی را خواستار شد و فرار رو به جلوی آل خلیفه برای بحران سازی را محکوم کرد.

علمای دینی بحرینی در این بیانیه تاکید کردند: تنها راه پیش روی آنها، یاری رساندن به دین، ملت و میهن به هر قیمتی است.

دادگاه های آل خلیفه اخیرا مجید المشعل را به 2 سال حبس و شیخ «یاسین الموسوی» و شیخ «عزیز الخضران» را هر یک به 1 سال حبس محکوم کردند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه دولت آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند اما این درخواست ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند. رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندان های طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند.

خبرهای مرتبط :

بیانیه علمای بحرین علیه رژیم آل خلیفه

تظاهرات گسترده در اعتراض به جنایات آل خلیفه

تظاهرات مردم بحرین علیه محاکمه شیخ عیسی قاسم