ناجا: جمع آوری مانتوهای نامتعارف توسط پلیس/ پلمب 825 واحد صنفی

ناجا: جمع آوری مانتوهای نامتعارف توسط پلیس/ پلمب ۸۲۵ واحد صنفی

سیب موز: ناجا: جمع آوری مانتوهای نامتعارف توسط پلیس/ پلمب 825 واحد صنفی سیب موز  سخنگوی نیروی انتظامی از شناسایی و تذکر به 3627 واحد صنفی فروشنده مانتوها و پوشاک غیرمتعارف خبر داد و گفت: 825 واحد پلمب شده اند.

به گزارش ایلنا، سردار سعید منتظرالمهدی در مورد اقدامات ناجا در برخورد با مانتوها و تی شرت های نامتعارف و مغایر با فرهنگ ایرانی، اظهار کرد: در تاریخ 22 تیر ماه سال جاری موضوع ممنوعیت تولید مانتوهای نامتعارف توسط رییس اتحادیه پوشاک شهر تهران، اعضای هییت مدیره و اماکن تهران بزرگ، مورد بحث، بررسی و تصویب قرار گرفته و ممنوعیت تولید، فروش ونمایش اینگونه البسه و به ویژه مانتو به کلیه واحد های صنفی ابلاغ شد.

به گزارش سیب موز وی با بیان اینکه مقرر شد یک هفته پس از ابلاغ مصوبه به اتحادیه پوشاک شهر تهران مبنی برجمع آوری البسه نامناسب از جمله مانتو های نامتعارف طی10 روز با کمک بازرسین اتحادیه ها، طرح اجراشده و در نهایت مغازه و تولیدی متخلفین پلمب شوند، ادامه داد: در همین راستا نیز معاونت نظارت بر اماکن ناجا پیگیر حکم قضایی برای برخورد با تولیدکنندگان وفروشندگان بوده و هست.

به گفته سخنگوی ناجا، تهیه پیش نویس لایحه کشوری بین اماکن ناجا با همکاری اماکن تهران بزرگ از دیگر اقدامات ناجا بود که پس از امضا و توافق در شهر تهران قابل اجرا شده و به کلیه استانها نیز اطلاع رسانی شد. این طرح در سراسر استان ها اجرا شد و 3627 واحد صنفی متخلف شناسایی ، مورد تذکر قرار گرفته و برای آن ها اخطاریه صادر شد که از بین واحدهای مذکور 825 واحد به تذکرات توجهی نکرده و پلمب شدند.

سخنگوی ناجا اضافه کرد: قبل از این اقدام نیز پلیس اماکن تهران بزرگ در تاریخ 26 اردیبهشت ماه سال جاری اقدام به بازدید اماکن کرده و از 1498 مورد بازدید 406 فقره دارای اشکالاتی بودند که صورتجلسه و 206 اخطاریه برای پلمب صادر شده بود. عصر ایران - ایلنا